تعمیرگاه ستفیکس

670 درخواست همكاری توسط كارآفرینان ایرانی خارج از كشور به ثبت رسید

670 درخواست همكاری توسط كارآفرینان ایرانی خارج از كشور به ثبت رسید

مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی اعلام نمود از آغاز سالجاری ۶۷۰ درخواست همکاری توسط متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور به ثبت رسید.به گزارش تعمیرکار به نقل از معاونت علمی و فناوری، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور(connect.isti.ir ) مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که با هدف جذب و ترغیب ایرانی ها خارج از کشور به بازگشت و تاثیرگذاری در توسعه و پیشرفت فناورانه کشور شکل گرفته است، نقش تعیین کننده ای در پیوند توانمندی آنها به نیازهای کشور دارد. از آغاز شروع این برنامه تابحال ۱۰ هزار و ۵۶ مورد درخواست همکاری ثبت شده است.
این همکاری ها حجم بالایی از ظرفیت های تخصصی را به داخل کشور منتقل می کند. این برنامه پل ارتباطی میان فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر جهان با بیشتر از ۱۵۰ مرکز علمی داخلی است. با اجرایی شدن این برنامه مشکلات و چالش های پیش روی بازگشت متخصصان ایرانی به کشور تسهیل شده است.
اجرای برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در خلال ۵ سال متوالی منجر به همکاری متخصصان و دانشمندان ایرانی خارج از کشور با بیشتر از ۱۵۰ مرکز علمی و فناوری شامل برترین دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، پارک های فناوری و شرکتهای دانش بنیان منتخب داخلی در کمترین زمان ممکن شده است.
همچنین هم اکنون ۱۲۵ پایگاه تخصصی همکار شامل دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مراکز نوآوری و پارک های فناوری برتر کشور برای تسهیل گر این کار هستند.


منبع:

1400/04/22
20:07:54
5.0 / 5
959
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار