تعمیرگاه ستفیکس

راه اندازی مزرعه ای كه كاملا به دست ربات ها اداره می شود!

راه اندازی مزرعه ای كه كاملا به دست ربات ها اداره می شود!

کشاورزان در آینده امکان دارد از پشت صحنه همه چیز را کنترل کنند و دیگر شاهد هیچ انسانی در سطح مزارع نباشیم.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، کشاورزان امکان دارد بزودی مجبور شوند به جای کار در مزارع، به زندگی و نظارت در پشت صحنه عادت کنند، چونکه ربات ها و هوش مصنوعی به صورت فزاینده ای درحال پیشرفت هستند و در خیلی از موارد، خیلی بیشتر از توانایی های کارگران انسانی توانایی دارند.
جدید ترین نمونه از این پیشرفت در چارچوب نخستین مزرعه کاملاً خودکار و تحت هدایت کامل ربات ها در استرالیا است که با هزینه ۲۰ میلیون دلار به راه افتاده است.
این پروژه معروف به "مزرعه بدون دخالت دست" توسط محققان دانشگاه "چارلز استورت" در جزیره واگا واگای استرالیا و با همکاری مرکز تحقیقات "Food Agility" در دست توسعه است.
این مزرعه ۱۹۰۰ هکتاری بعد از تکمیل و راه اندازی، بعنوان نمایشی از توانایی رباتیک و هوش مصنوعی در کشاورزی عمل خواهد نمود.
همچون فناوری های به نمایش درآمده در این مزرعه رباتیک، استفاده از پهپادها، تراکتورهای رباتیک، ربات های برداشت کننده محصولات و سنسورهای اندازه گیری میزان انتشار کربن و سایر معیارهای لازم برای پرورش محصولات خواهد بود.
ضمن این که از هوش مصنوعی برای اتخاذ تصمیمات مدیریتی خودکار استفاده خواهد شد.
"ریچارد نورتون" مدیرعامل "Food Agility" در یک بیانیه مطبوعاتی توضیح داد که تحقق کشاورزی بدون دخالت دست، بسیار نزدیک تر از آن است که خیلی از مردم تصور می کنند.
وی توضیح داد: اتوماسیون(خودکارسازی) کامل، یک مفهوم دور نیست و الان هم معادنی وجود دارند که کاملاً به صورت خودکار و توسط ربات ها اداره می گردند. سالهای زیادی نخواهد گذشت که فناوری، کشاورزان را از مزارع بیرون بکشد و آنها را در دنیای رباتیک، اتوماسیون و هوش مصنوعی غرق کند.
گفتنی است که مزرعه مذکور در استرالیا هم اکنون مشغول به فعالیت است و آزمایشات اولیه نشان داده است که این مزرعه در شب و هنگامی که کشاورزان انسانی در خواب هستند هم فعالیت می کند.
در کنار اتوماسیون، سایر نوآوری های انقلابی می توانند در نحوه تولید مواد غذایی در جوامع تغییر بزرگی ایجاد کنند. بعنوان مثال کشاورزی عمودی در شهرها می تواند فضای روستاها و زمینهای کشاورزی را آزاد کند.
باآنکه این گونه به نظر می آید که ربات ها شغل ما را از ما می گیرند، اما برآوردهای مجمع جهانی اقتصاد نشان داده است که اتوماسیون مشاغل مختلف، ۹۷ میلیون شغل بوجود می آورد و این بیشتر از آن میزانی است که توسط ربات ها تصاحب می شود. بعنوان مثال کشاورزان خواهند توانست به مدیریت نرم افزاری مزرعه خود بپردازند و همه چیز را با ربات ها کنترل کنند.
منبع:

1400/04/19
18:52:38
5.0 / 5
668
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار