تعمیرگاه ستفیکس

خودروی زرهی دوزیست جدید با توانایی حمل یك تن بار

خودروی زرهی دوزیست جدید با توانایی حمل یك تن بار

یک خودروی زرهی جدید معروف به ˮرینمتال میشن مستر ایکس تیˮ( Rheinmetall Mission Master XT) که خودران و به باتری مجهز است، می تواند بیشتر از یک تن لوازم و تجهیزات نظامی را بدون مشکل در مناطق جنگی جابجا کند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، خودروی زرهی "Rheinmetall Mission Master XT" یک خودروی زرهی برقی خودران است که می تواند بیشتر از یک تن لوازم و تجهیزات را به مناطق جنگی ببرد.
ارتش ها خواستار وسایل نقلیه خودران هستند تا خطر و حجم کار را برای سربازان کاهش دهند و همانطور که پایگاه "Popular Science" گزارش کرده است، این خودروی زرهی جدید یک نمونه بارز از این مقوله است.
این خودروی زرهی می تواند بیشتر از یک تن لوازم و تجهیزات را در میدان جنگ حمل و بیشتر از ۷۴۰ کیلومتر مسافت را طی نماید. این خودروی زرهی می تواند سربازان را در مناطق ناهموار دنبال و آنها را حمل کند یا حتی بعنوان پیشاهنگ عمل کند.
این خودروی زرهی توسط شرکت کانادایی "رینمتال" طراحی و ساخته شده است و می تواند در زمینهای شنی، سنگلاخی، صخره ای و کوهستانی و حتی در شرایط آب و هوایی یخبندان و برفی حرکت نماید.
این خودروی زرهی همینطور کاملاً دوزیست است، ازاین رو می تواند همراه با محموله خود به صورت شناور در آب حرکت نماید یا تپه هایی با شیب تا ۳۵ درجه را هم پشت سر بگذارد.
در عین حال، لاستیک های بزرگ آن می توانند حتی با وجود سوراخ ها و پنچری هایی به عمق دو سانتیمتر هم به کار ادامه دهند.
این وسیله نقلیه از یک موتور دیزلی برای دستیابی به برد ۷۰ کیلومتری استفاده می نماید، اما همینطور دارای باتری های لیتیوم-یونی است که می توانند تا شش ساعت انرژی آنرا تأمین کنند. این خصوصیت این امکان را فراهم می آورد تا عملیات های شناسایی به شکل بدون ایجاد سر و صدا یا ایجاد نشانه حرارتی قابل شناسایی توسط دشمن صورت گیرد.
این خودروی زرهی همینطور به لطف نرم افزار و سخت افزار سفارشی "رینمتال" که شامل فناوری لیدار سه بعدی، دوربین های جلو و عقب و سنسورهای اضافی است، می تواند حتی در مکان هایی که مسیریابی با GPS ممکن نیست، به صورت خودران رانندگی کند.
این وسیله نقلیه همینطور حالت پیگیری دارد که در آن می تواند سرباز یا وسیله نقلیه دیگری را با حفظ مسافت ایمن ردیابی کند. در عین حال، مکانی برای رانندگی دارد که راننده می تواند آنرا با یک فرمان مخصوص هدایت کند.
این خودروی زرهی فوق العاده با استفاده از این توانایی ها می تواند به حمل تجهیزات، حمل و نقل سربازان و انتقال مجروحان در مناطق جنگی اقدام نماید. با این وجود به صورت بالقوه می تواند نقش فعال تری هم داشته باشد.
منبع:

1400/04/09
10:42:08
5.0 / 5
1138
تگهای خبر: باتری , برقی , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار