تعمیرگاه ستفیکس

طرح اولیه هوشمندانه ترین لباس شنای دنیا رونمایی گردید

طرح اولیه هوشمندانه ترین لباس شنای دنیا رونمایی گردید

تعمیرکار: بتازگی طرح اولیه یک لباس شنای هوشمند رونمایی شده که پارچه آن از یک باتری مهندسی شده ایجاد می شود و مجهز به سیستم هوش مصنوعی است.


به گزارش تعمیرکار به نقل از دیلی میل، «اسپیدو» تولید کننده لباس های شنا و غواصی، از طرح اولیه هوشمندانه ترین لباس شنای تمام دوران به نام «فست اسکین ۴.۰» رونمایی کرده است.
این لباس شنا چند نوآوری آینده نگرانه دارد و بعنوان مثال از پارچه ای با قابلیت جمع آوری انرژی تولید می شود و مجهز به یک مربی هوش مصنوعی است که در داخل لباس تعبیه خواهد شد. اسپیدو ادعا می کند مربی هوش مصنوعی به شناگران کمک می نماید تا ۲۰۴۰ میلادی ۴ درصد سریع تر شنا کنند. چنین ارتقایی سبب می شود رکورد شنای آزاد ۵۰ متر مردان در کمتر از ۲۰ ثانیه شکسته شود و مدت زمان رکورد شنای پروانه ۱۰۰ متر زنان به کمتر از ۶۰ ثانیه برسد.
طرح اولیه فست اسکین ۴.۰ با همکاری شرکت آکوالب توسعه یافته و کاملاً بر طبق بدن شناگر تولید می شود. راب بلنکین ساپ مدیر بخش تحقیق و توسعه آکوالب در این زمینه می گوید: ما همه چیز از پارچه و بافت گرفته تا چگونگی یکپارچه سازی هوشمندسازی در لباس هایمان را بررسی کردیم و حاصل تلاش مان فست اسکین ۴.۰ است. لباس شنای مذکور از نوعی باکتری زیستی مهندسی ژنتیک شده با پارچه مجهز به قابلیت جمع آوری انرژی تولید می شود. بدین سان لباس مذکور قادر به تامین برق مورد نیاز خوداست.
علاوه بر آن ۸۰ درصد فست اسکین ۴.۰ بعد از دور انداختن در محیط زیست تجزیه می شود. در فست اسکین ۴.۰ یک اگزواسکلتون تعبیه می شود که قدرت شناگر را ارتقا می دهد و همزمان سطح لباس بطور زیستی مهندسی شده تا شبیه پوست کوسه باشد تا شنا کردن آسان تر شود. در کنار این موارد در لباس شنای مذکور از هوش مصنوعی Live Coach به کار رفته و بدین سان لازم نیست مربی شنا از کنار استخر با داد و فریاد با شناگر حرف بزند. این فناوری شامل سنسورهای هوش مصنوعی کوچکی است که روی ساختار لباس شنا چاپ می شوند و علایم حیاتی شناگر را قبل، حین و پس از هر رقابت رصد می کنند. پیش از هر مسابقه میزان اکسیژن و سطح آب بدن ارزیابی می شود تا شناگران در وضعیت ایده آل قرار داشته باشند. حسگرها همین طور اطلاعات لازم درباره سرعت، وضعیت و شرایط ورزشکار را برای سیستم مربی هوش زنده فراهم می کنند.


منبع:

1400/03/26
22:17:56
5.0 / 5
1150
تگهای خبر: باتری , شركت , فناوری , مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار