تعمیرگاه ستفیکس

استقامت نمایی ۳۶۰ درجه از مریخ ثبت نمود

استقامت نمایی ۳۶۰ درجه از مریخ ثبت نمود

به گزارش تعمیرکار مریخ نورد ˮاستقامتˮ ناسا اخیرا نمایی ۳۶۰ درجه از سطح مریخ منتشر نموده است.


​​​​​​به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، این مریخ نورد حالا در منطقه ی "Van Zyl Overlook" در دهانه ی جزرو قرار دارد جایی که دانشمندان معتقدند در گذشته دریاچه ای در آن قرار داشته است.
این تصویر ۳۶۰ درجه توسط دوربین مست کم-زد مریخ نورد "استقامت" در طول ۱۳ روزی که ثابت مانده بود ثبت شده است و ۲.۴ میلیارد پیکسل دارد.
این تصاویر در پنجاه و سومین روز زمینی و شصت و چهارمین روز مریخی از حضور این مریخ نورد بر سطح سیاره ی سرخ ثبت شده اند.
مریخ نورد "استقامت" درحال ورود به مرحله ی علمی مأموریت خود است. تابحال این مریخ نورد نشان داده که میتوان از جو مریخ اکسیژن تولید کرد، ۷۵ هزار تصویر ثبت کرده و حتی صداهای سطح مریخ را هم ضبط و به زمین فرستاده است.در این تصویر میتوان بخش شمالی سیاره ی مریخ را مشاهده کرد
جنیفر تراسپر (Jennifer Trosper) مدیر پروژه ی مریخ نورد ناسا می گوید: در خلال چند ماه آینده "استقامت" به بررسی یک منطقه ی ۱.۵ مایل مربعی خواهد پرداخت. نخستین نمونه های فرازمینی از این منطقه جمع آوری می شود تا به زمین بازگردند.
هنگام فرود مریخ نورد "استقامت"، ناسا نخستین فیلم در سیاره ی سرخ را ضبط کرد با این وجود هیچ صدایی در آن زمان ضبط نشد و این مورد به ماه ها بعد موکول شد.
گرچه با رسیدن انسان به مریخ چندین سال فاصله داریم اما می دانیم "استقامت" کاری بیشتر از جستجوی حیات در مریخ انجام می دهد. این نخستین و مهم ترین گام در جهت دست یابی به فناوری های مورد نیاز برای ایجاد تمدن در مریخ است که این اطمینان را به ما می دهد که از خطرات احتمالی که امکان دارد برای زمین رخ دهد در امان می مانیم.شرق سیاره مریخغرب سیاره ی مریخ، در این تصویر بالگرد نبوغ و رد چرخ های استقامت قابل مشاهده استجنوب سیاره ی سرخ
منبع:

1400/03/21
20:09:24
5.0 / 5
1049
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار