تعمیرگاه ستفیکس
از سوی ستاد توسعه علوم شناختی؛

فراخوان ساخت الكترودهای عصبی منتشر گردید

فراخوان ساخت الكترودهای عصبی منتشر گردید

به گزارش تعمیرکار ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی فراخوان ساخت الکترودهای عصبی را منتشر نمود.به گزارش تعمیرکار به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در فراخوانی از شرکتهای فناور و پژوهشگران فعال این حوزه برای طراحی و ساخت الکترودهای ثبت و تحریک سلول های عصبی ایران ساخت دعوت کرد.
این فراخوان برای تأمین نیاز حوزه علوم و فناوری های اعصاب و شناختی، تولید الکترودهای عصبی ایران ساخت توسط شرکت ها و مراکز پژوهشی که بتوانند نیازمندی های مراکز پژوهشی فعال داخل کشور در این حوزه را برطرف کنند، اعلام شده است.
ویژگی های مورد نظر در این فراخوان، مبتنی بر نیازهای کنونی مراکز علمی در کشور است و طرح هایی که از این خصوصیت ها برخوردار باشند، مورد پذیرش و بررسی قرار می گیرند.
یکی از مهم ترین خصوصیت های تولیدات پیشنهاد شده در این فراخوان، خصوصیت زیست سازگاری است که احتمال ایجاد مشکل برای بدن را به حداقل می رساند همینطور استقامت مکانیکی و سبک بودن در کنار مقاومت در مقابل خوردگی از دیگر اولویت های طرح های عرضه شده به حساب می آید.
همچنین امکان تثبیت موقعیت بر روی بافت در صورت نیاز و سازگاری با سیستم های تجاری ثبت و تحریک موجود در داخل کشور و بخصوص درگاه های اتصال، از موارد دارای اهمیت در طراحی و ساخت الکترودهای مورد اشاره است.
علاوه بر بررسی سابقه شرکت و هسته پژوهشی، جزئیات خصوصیت های عرضه شده و هزینه در نظر گرفته شده برای ساخت الکترودها به همراه مبلغ پیش پرداخت مورد نظر برای شروع کار، مدت زمان آماده شدن و تحویل به ستاد و همینطور نحوه تضمین در مورد اتمام پروژه هم از اولویت های حمایتی است.
ارائه کنندگان طرح باید بتوانند مدارک کافی را برای انجام موفقیت آمیز آزمایش های الکتریکی و حیوانی با الکترود طراحی شده ارائه نمایند. بعد از داوری اولیه پروپوزال های دریافتی، تیم های حاضر در مراحل بعد، باید در آزمایشگاه های علوم اعصاب مورد تایید و تحت نظارت کارشناسان ستاد، آزمایش های حیوانی در ارتباط با الکترودهای خویش را انجام دهند.
ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در حوزه دریافت کد اخلاق برای انجام آزمایش های حیوانی، حمایت و همکاریهای لازم را صورت خواهد داد.
براساس این فراخوان بخشی از مبلغ مورد نظر قرارداد، بعنوان حسن انجام کار، بعد از عرضه شواهد آزمایش های الکتریکی و حیوانی مورد نظر به همراه اطمینان از بحث اتصال به سیستم های ثبت و تحریک تجاری موجود در کشور پرداخت خواهد شد.
شرکت های مهندسی و هسته های پژوهشی که در این رقابت حضور خواهند یافت، می توانند تا تاریخ ۱۵ تیر ۱۴۰۰، به عرضه پروپوزال های مجزا برای ساخت الکترودهای ثبت، تحریک، و یا هر دو مورد از راه سایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام نمایند.
هرگونه پرسش در مورد فراخوان طراحی و ساخت الکترودهای ثبت سیگنال های عصبی و تحریک سلول های عصبی باید به ایمیل گروه پژوهش، فناوری و زیرساخت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی ارسال شود.


منبع:

1400/03/19
23:49:27
5.0 / 5
1040
تگهای خبر: سایت , شركت , فناوری , مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار