تعمیرگاه ستفیکس

شناسایی لطمه پذیری خطرناك امنیتی در ادوب ریدر

شناسایی لطمه پذیری خطرناك امنیتی در ادوب ریدر

شرکت ادوب از شناسایی لطمه پذیری خطرناک امنیتی در نرم افزار پرکاربرد ادوب ریدر آگاهی داده و وصله های امنیتی برای حل این مشکل عرضه نموده است.به گزارش تعمیرکار به نقل از زد دی نت، این مشکل در هر دو نسخه مک و ویندوز برنامه مورد اشاره وجود دارد و هکرها از آن برای حمله به کامپیوتر های مجهز به ویندوز سوءاستفاده کرده اند.
از جمله نسخه های آلوده این برنامه می توان به ادوب دی سی، ادوب ریدر دی سی، آکروبات ۲۰۲۰، آکروبات ریدر ۲۰۲۰، آکروبات ۲۰۱۷ و آکروبات ریدر ۲۰۱۷ اشاره نمود.
عرضه وصله های امنیتی به روزرسان ادوب تنها بعد از آن رخ داده که گزارش های مختلفی از طرف متخصصان امنیتی در مورد سوءاستفاده از این مشکل برای حمله به کامپیوتر های تحت ویندوز به ادوب ارائه شد.
ادوب این لطمه پذیری را CVE-۲۰۲۱-۲۸۵۵۰ نام گذاری کرده و هشدار داده هکرها با سوءاستفاده از آن می توانند کدهای مخرب خودرا بر روی کامپیوتر های افراد قربانی اجرا کنند و پس نصب وصله های امنیتی تازه ضروری می باشد. شرکت امنیتی دیجیتال شادوز اعلام نموده فایل های پی دی اف آلوده شده بوسیله این لطمه پذیری به شکل گسترده در اینترنت موجود است و کاربران باید دراین زمینه هشیار باشند.

1400/02/23
10:09:19
5.0 / 5
1072
تگهای خبر: اینترنت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار