تعمیرگاه ستفیکس

سیستم های هوشمند الكترونیك برای سالن های كنفرانس بومی شد

سیستم های هوشمند الكترونیك برای سالن های كنفرانس بومی شد

تعمیرکار: یک شرکت دانش بنیان با بومی سازی سیستم هوشمند الکترونیکی ویژه سالن های کنفرانس، کشور را از واردات این دستگاه بی نیاز کرد.به گزارش تعمیرکار به نقل از معاونت علمی و فناوری، علیرضا شیخ جعفری مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این شرکت در زمینه طراحی و ساخت سیستم های الکترونیکی هوشمند فعالیت دارد. فعالیت ما به دو قسمت تقسیم شده است. در یک بخش در حال طراحی و ساخت محصولات عادی هستیم و در بخش دیگر به دنبال تولید و ساخت محصولات و سیستم های الکترونیکی هوشمندی هستیم که به سبب تحریم، واردات آنها با مشکل روبه رو شده است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه سیستم های الکترونیکی هوشمند در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند، افزود: یکی از این موارد استفاده در منازل مسکونی و ساختمان ها است؛ این سیستم های هوشمند مرکزی می توانند کاربر را قادر سازند تا کنترل مواردی مانند نور، انرژی و دیگر موضوعات مشابه را در ساختمان به وسیله تلفن همراه در اختیار داشته باشد.
این فعال دانش بنیان ضمن ارائه توضیحات در مورد این سیستم ها، اظهار داشت: یکی دیگر از استفاده های متداول از سیستم های هوشمند الکترونیک در سالن های کنفرانس است. چون قطعات اصلی این سیستم در آمریکا تولید می شود، واردات آن با مشکل مواجه گردید. بنا بر این سعی کردیم تا این محصولات را بومی سازی نماییم.
شیخ جعفری با اشاره به نحوه کارکرد این سیستم در سالن های کنفرانس، اضافه کرد: در سالن های کنفرانس، به یک سیستم هوشمند مرکزی نیازمند هستیم تا مسائلی مانند نور، صدا و فیلمبرداری را بصورت متمرکز مدیریت نماییم. برای مثال وقتی شخصی در یک سالن کنفرانس پشت تریبون قرار می گیرد و آغاز به صحبت می کند، دوربین بصورت خودکار به سمت شخصی که صحبت می کند، می چرخد و این مساله بوسیله سیستم هوشمند الکترونیک انجام می شود. در حقیقت هر سالن کنفرانس حرفه ای به یک سیستم هوشمند الکترونیک نیازمند است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اظهار داشت: محصول خارجی تا سقف ۵۰ میلیون تومان قیمت دارد، در صورتیکه محصول ایران ساخت با نرخ ۱۵ میلیون تومان ارائه می شود. این محصول از کیفیت بسیار خوبی برخوردارست و برای آن خدمات بعد از فروش و ضمانت معتبر نیز عرضه می شود. هم اکنون در خیلی از سالن های کنفرانس در سراسر کشور از این سامانه ایرانی استفاده می نمایند و دیگر نیازی به واردات نمونه مشابه خارجی نیست.
وی همین طور بیان کرد: هم اکنون این سامانه در سالن های کنفرانس دولتی و خصوصی بسیاری نصب شده است. هم اکنون نیز در تلاش هستیم تا محصولات مختلفی را در حوزه اینترنت اشیا و هوش مصنوعی بومی سازی نماییم.


منبع:

1400/02/14
13:58:36
5.0 / 5
962
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
SetFix تعمیرکار