تعمیرگاه ستفیکس
به ریاست روحانی؛

جلسه شورای عالی فضای مجازی انجام شد

جلسه شورای عالی فضای مجازی انجام شد

تعمیرکار: جلسه شورای عالی فضای مجازی به ریاست رئیس جمهور و با دستور کار بررسی سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی اجرا شد.به گزارش تعمیرکار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، جلسه شورای عالی فضای مجازی پس از ظهر سه شنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور انجام شد و اعضا در این نشست بخش های دیگری از سند «صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی» را بررسی کردند.
در این جلسه و برمبنای تصمیم اعضا قرار شد رده بندی کلی محتوا و خدمات متناسب با سن، جنسیت و خاصیت های جسمی و فرهنگی ویژه خردسالان، کودکان و نوجوانان، در محیط صیانت شده بر بستر شبکه ملی صورت گیرد. همین طور مقدمات لازم برای ساماندهی و مشارکت بخش غیردولتی در ارائه محتوا و خدمات سالم، مفید و ایمن فراهم خواهد شد.
مراقبت روانی و اجتماعی از کودکان و نوجوانان در مقابل لطمه های ناشی از فضای مجازی و تشدید مقابله قضایی و انتظامی با بزهکاران، مجرمان و تهدیدکنندگان امنیت کودکان و نوجوانان در فضای مجازی نیز به تصویب اعضا رسید.
بر اساس بند دیگری از این سند قرار شد با در نظر گرفتن ملاحظات مورد نیاز برای جلوگیری از ایجاد انحصار، از ظرفیت های نوجوانان در تولید و توزیع محتوای سالم با ایجاد مشوق های لازم بهره گرفته شود.


منبع:

1399/12/27
11:31:00
0.0 / 5
975
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار