تعمیرگاه ستفیکس
برای تولید دام ؛

ایران انحصار آمریكا را در تولید كیت جنینهای آزمایشگاهی شكست

ایران انحصار آمریكا را در تولید كیت جنینهای آزمایشگاهی شكست

تعمیرکار: یک شرکت دانش بنیان با تولید کیتی که تمامی ملزومات انجام تکنیک لقاح آزمایشگاهی را دارد توانست به پژوهشگران برای تولید جنین در آزمایشگاه کمک نماید.به گزارش تعمیرکار به نقل از معاونت علمی، مهدی هادی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در مورد کیتی که بتازگی طراحی نموده اند، اظهار داشت: این کیت شامل ۳۶ قلم مواد و وسایل است و یکی از کامل ترین کیت های موجود در بازار بشمار می رود.
وی اضافه کرد: آمریکا، اولین کشور تولیدکننده این کیت است و ایران نیز با تولید آن بعنوان دومین تولید کننده آن معرفی گردید. از این کیت می توان برای تولید جنین های دامی در وضعیت آزمایشگاهی و تولید گاوهای شیری و گوشتی نژاد اصیل استفاده نمود. قبل از این نیز ما توانستیم با تولید یک محیط کشت آزمایشگاهی و جایگزینی آن با ۵ محیط کشت وارداتی آمریکایی، تمامی مراحل تولید جنین آزمایشگاهی را به صورت پیوسته و با یک محیط کشت بجای ۵ محیط کشت انجام دهیم.
به گفته این فعال فناور، بازار واردات این نوع کیت ها در کشور از رونق افتاده است و پژوهشگران و پژوهشگران تمایل زیادی به استفاده از این کیت ایران ساخت دارند.
مدیر عامل این شرکت همین طور بیان کرد: محصول دانش بنیان دیگر این شرکت که در حال توسعه است، تولید یک میکروفلوییدیک چیپ آزمایشگاهی است که برای تعیین جنسیت اسپرم انسان و دام استفاده می شود و می تواند در تعیین جنسیت انسان پیش از لقاح جایگزین روش های تهاجمی و روتین تعیین جنسیت انسان باشد.
وی اضافه کرد: تعیین جنسیت اسپرم دام های نژاد اصیل ارزش اسپرم مورد نظر را از لحاظ اقتصادی چندین برابر می کند و به صورت انتخابی برای تولید دام های پر شیر اصیل و موارد متنوع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.
این فعال دانش بنیان همین طور اظهار داشت: رسالت ما تولید محصولات جدید و پر ارزشی است که در مرز دانش تحقیقاتی و تولیدی جهان قرار دارد و در صورت پشتیبانی از این شرکت دانش بنیان، محصولات جدید تر و حتی نوآورانه تری را تولید خواهیم کرد.


منبع:

1399/12/26
20:45:59
0.0 / 5
1102
تگهای خبر: اقتصادی , شركت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار