تعمیرگاه ستفیکس
همه آنچه درباره پروژه استارلینك می دانیم؛

اینترنت ماهواره ای تا چند ماه دیگر به ایران می رسد

اینترنت ماهواره ای تا چند ماه دیگر به ایران می رسد

البرز یک کارشناس حوزه فناوری با اشاره به اینکه ایجاد محدودیت در اینترنت ماهواره ای شرکت اسپیس ایکس امکان پذیر نیست، اظهار داشت: اینترنت استارلینک یا اینترنت ماهواره ای خیلی سریعتر از آنچه فکر می نماییم در ایران در دسترس خواهد بود و تا چند ماه آتی در آسمان ایران ظاهر می شود.امید رهبر در گفت و گو با ایسنا، درباره پروژه استارلینک که در ایران بعنوان اینترنت ماهواره ای شناخته می شود، اظهار داشت: استارلینک، پروژه اینترنت فضایی «ایلان ماسک» بنیان گذار شرکت «اسپیس ایکس» است. خدمات استارلینک ابتدا در سال قبل در آمریکای شمالی ارائه شد و به افراد این امکان را داد تا از شبکه پرسرعتی که از صورت فلکی ماهواره ای اسپیس ایکس ارسال می شد استفاده کنند. بیش از ۱۰۰۰ ماهواره استارلینک هم اکنون در مدار هستند و طرحی در دست است که طی چند سال آینده ده ها هزار ماهواره دیگر نیز به آنها اضافه شود.

درآمد اینترنت ماهواره ای صرف استقرار انسان در مریخ می شود

رهبر با اعلان اینکه استارلینک یک پروژه خصوصی است، اظهار داشت: اما آقای ماسک که اخیراً بعنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته شد، اعلام نموده که با دستیابی به رشد پایدار سوددهی، می تواند عمومی شود. هر ثروتی که از این راه تولید شود می تواند به سرمایه گذاری در رویای جاه طلبانه او یعنی استقرار انسان در مریخ به کار گرفته شود.

وی در ادامه اضافه کرد: ایلان ماسک و اسپیس ایکس امیدوارند که فناوری استارلینک در پر کردن شکاف اتصال به اینترنت، بین مناطق روستایی و شهری کارآمد باشد. ماهواره های استارلینک سیگنال اینترنت را مستقیماً به یک گیت وی یا کامپیوتر کاربر ارسال می کنند. این یعنی زیرساخت بسیاری کمتری برای دریافت سیگنال اینترنت در خانه های روستایی مورد نیاز است. علاوه بر این، اسپیس ایکس می گوید که اینترنت استارلینک، سریعتر و با تأخیرکمتر از اینترنت های ماهواره ای فعلی ارائه خواهد شد.

این کارشناس حوزه فناوری درباب اینکه تأخیر در اینترنت استارلینک کمتر از سایر اینترنت های ماهواره ای است، توضیح داد: تاخیر مدت زمانی است که برای ارسال داده ها از یک نقطه به نقطه دیگه لازم است. هنگامی که ماهواره ها از زمین دور هستند، تأخیر زیاد است در نتیجه عملکرد ضعیفی برای کارهایی مثل تماسهای تصویری یا بازی های آنلاین وجود دارد اما ماهواره های استارلینک ۷۰ تا ۱۰۰ برابر از ماهواره های مخابراتی متداول به زمین نزدیک تر هستند و بنا بر این اینترنت استارلینک با تأخیر کمتری مواجه خواهد بود.
همه تجهیزات مورد نیاز برای دریافت اینترنت استارلینک

1399/12/26
13:15:49
0.0 / 5
1067
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار