تعمیرگاه ستفیکس

كاوشگری برای نمایش شكوه زیر اقیانوس بعلاوه فیلم

كاوشگری برای نمایش شكوه زیر اقیانوس بعلاوه فیلم

پژوهشگران با بهره گیری از یک کاوشگر زیر آبی پیشرفته موفق شدند 20 سال داده را به یک پویانمایی خیره کننده تبدیل کنند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، دانشمندان موسسه تحقیقات آکواریوم خلیج مونتری(MBARI) و اداره ملی اقیانوسی و جوی(NOAA) از یک وسیله نقلیه زیر آب(ROV) قابل کنترل ازراه دور برای نقشه برداری از کف اقیانوس در کالیفرنیا بهره برده اند که تصاویر حاصل از آن بسیار جذاب است.
در فاصله ۳۰ کیلومتری غرب "پوینت سور" در ساحل مرکزی کالیفرنیا، پژوهشگران واحه ای(Oasis) را در زیر آب کشف کرده اند که پوشیده از مرجان ها و اسفنج ها است. آنها این منطقه را "سور ریج"(Sur Ridge) نامیده اند و الان ۲۰ سال است که در حال تحقیق روی آن هستند.
این منطقه در عمق ۵۰۰ متری است و طول آن بیش از ۲۰ کیلومتر است.
دانشمندان "MBARI" در کوشش برای به اشتراک گذاشتن زیبایی این بهشت زیر آب با عموم مردم، با طراحان یک شرکت مستقر در لس آنجلس موسوم به "فریم ۴۸"(Frame ۴۸) همکاری کردند تا داده های جمع آوری شده طی این ۲۰ سال را به یک پویانمایی(انیمیشن) تبدیل کنند و همه بتوانند از آن لذت ببرند.
"دیو کریس" مهندس MBARI که نظارت بر این برنامه را بر عهده داشت، اظهار داشت: هدف ما این بود که این دو دهه کار را به یک پویانمایی دو دقیقه ای تبدیل نماییم که عظمت این دنیای زیر آب را به تصویر بکشد. این پویانمایی بهترین چیز برای بازدید حضوری از "سور ریج" است.
اما ترکیب این تصاویر کار ساده ای نبود. "تام تلر" از "فریم ۴۸" اظهار داشت: از آنجائیکه MBARI مجموعه بزرگی از مجموعه داده ها را در اختیار ما قرار داد که هر یک از آنها دارای وضوح و ناحیه پوشش متفاوتی بودند. ما مجبور شدیم چند روش مختلف برای مشاهده و مطابقت داده ها با یکدیگر در یک محیط تولید شده توسط کامپیوتر امتحان نماییم.
نتیجه نهایی یک فیلم کاملا مسحورکننده و فریبنده است که احتمالاً نفس شما را در سینه حبس می کند.
"تلر" اظهار داشت: فیلم نهایی انعکاسی از همکاری هنر و علم است تا زمین شناسی، زیست شناسی و اکولوژی اعجاب انگیز "سور ریج" را به نمایش بگذارد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1399/12/19
14:16:56
0.0 / 5
1234
تگهای خبر: دانلود , شركت , مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار