تعمیرگاه ستفیکس

فیلم عبور شهاب سنگ از آسمان انگلیس

فیلم عبور شهاب سنگ از آسمان انگلیس

به گزارش تعمیرکار یک شهاب سنگ بزرگ یکشنبه شب آسمان انگلستان را روشن کرد و سبب شادمانی کسانی شد که توانستند گذر آنرا ببینند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، این شهاب سنگ دقایقی پیش از ساعت ۱۰ شب برای مدت هفت ثانیه در آسمان نمایان شد و تصاویر آن توسط دوربین های امنیتی در منچستر، کاردیف، هونیتون، باث، میدسومر، نورتون و میلتون کینز ضبط شد.
شبکه ی شهاب سنگ انگلستان که متشکل از گروهی از ستاره شناسان تازه کار است که از سال ۲۰۱۲ از دوربین ها برای ثبت مشاهدات شهاب سنگ در سرتاسر انگلستان استفاده می نمایند می گویند: این شهاب سنگ یک "توپ آتشین" بود.
آن ها در توییتر خود نوشتند با عنایت به دو ویدئویی که مشاهده کردیم این شهاب سنگ به آرامی حرکت می کرد و فروپاشی آن کاملا قابل مشاهده بود.
شهاب سنگ ها اجرام فضایی هستند که با ورود به جو زمین می سوزند و "توپ های آتشین" شهاب سنگ هایی هستند که نورانی ترند و طبق فرضیه ها حتی در روشنایی روز هم قابل مشاهده هستند.
طبق گفته ی انجمن شهاب سنگ ها در آمریکا به صورت کلی "توپ های آتشین" قدر یا فروغ(میزانی برای اندازه گیری درخشش سیارات) ۴- دارند. یعنی به اندازه ی سیاره ی زهره می درخشند. فروغ یک قرص کامل ماه ۱۲.۶- است در حالیکه این رقم در خورشید ۲۶.۷- می باشد.
انجمن شهاب سنگ آمریکا می گوید در حالیکه هزاران "توپ آتشین" روزانه به جو زمین می آیند بیشتر آنها در فراز اقیانوس ها و مکان های خالی از سکنه سقوط می کنند.
شبکه ی شهاب سنگ انگلیس می گوید: بیشتر از ۱۲۰ نفر مشاهده ی این شهاب سنگ را در روز یکشنبه گزارش دادند.
یک کاربر در توییتر نوشت: من ابتدا فکر کردم این یک ستاره ی نورانی یا یک هواپیماست اما بعد بزرگ تر و نورانی تر شد و ناگهان تمام آسمان را روشن کرد و ردی نارنجی رنگ از خود به جای گذاشت.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1399/12/11
20:00:39
0.0 / 5
1143
تگهای خبر: دانلود
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار