تعمیرگاه ستفیکس

استفاده از تپه ها بعنوان باتری!

استفاده از تپه ها بعنوان باتری!

تعمیرکار: یک استارتاپ انگلیسی می خواهد از راه یک فناوری مشابه با نیروگاه های برق آبی اما در مقیاس کوچکتر و در مقیاس در دسترس تر، از تپه ها بعنوان باتری های بزرگ استفاده نماید.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک استارتاپ مستقر در انگلیس به نام "RheEnergise" در حال کار بر روی یک روش جدید برای ذخیره انرژی های تجدیدپذیر است که در آن از جاذبه تپه ها استفاده می نماید.
این مفهوم مشابه با نیروگاه های برق آبی موجود است که وقتی انرژی کم است، آب را به بالای کوه ها پمپاژ می کنند و در صورت نیاز برای تولید برق بیشتر از راه توربین های در حال چرخش، آنرا سرازیر می کنند.
این سیستم جدید برخلاف سدهای عظیم مورد نیاز برای نیروگاه های برق آبی می تواند در تپه های نسبتاً کوچک ساخته شود، به این مفهوم که تاثیر کمتری بر محیط زیست دارد و بهره گیری از آن در مناطق وسیع تری امکان پذیر است.
ضمن اینکه سیستم "RheEnergise" به جای آب، از مایعی استفاده می نماید که دو و نیم برابر چگال تر از آب است، به این مفهوم که می تواند انرژی مشابه با انرژی قابل تولید با آب را در یک تپه کوچک تر ذخیره کند. این مایع همینطور در لوله هایی که می توانند در زیر زمین قرار بگیرند بالا و پایین می رود تا باعث مخدوش شدن چشم اندازهای طبیعی و ضرر به محیط زیست نشود.
این سیستم همینطور می تواند برای ذخیره مقدار خاصی از انرژی تنظیم شود.
"استفان کروشر" مدیر اجرایی شرکت "RheEnergise" می گوید: همینطور که شبکه تأمین انرژی در حال گذار به سمت استفاده از فناوری های تولید انرژی تجدیدپذیر است، شما همینطور به یک فناوری ذخیره سازی قابل توزیع نیاز دارید که بتوانید آنرا در محل های مختلف تاسیس کنید. سیستم ما به جای اینکه سال ها صرف ساختن آن شود، در مدت بسیار کوتاه تری قابل ساخت است و یک پروژه کوچک از آن می تواند ظرف مدت ۹ ماه ساخته شود و برای یک پروژه بزرگ ۱۵ ماه کافی خواهد بود.
این فناوری همینطور توانایی آنرا دارد که به خیلی از معادن متروکه در شمال انگلیس زندگی جدیدی متمرکز بر انرژی تجدیدپذیر بدهد، چونکه می تواند در تأسیسات زیرزمینی نصب شود.
تیم "RheEnergise" نقشه برداری از ۹۵۰۰ سایت در انگلیس را با تپه هایی ایده آل برای سازگاری با این فناوری انجام داده است. آنها در کوشش برای تأمین پشتوانه مالی هستند و این فناوری امکان دارد هنوز ماه ها با نصب در یکی از سایت هایی که مشخص شده است، فاصله داشته باشد.
منبع:

1399/11/26
15:40:02
0.0 / 5
1024
تگهای خبر: باتری , تنظیم , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار