تعمیرگاه ستفیکس

ابزارهای سنجش پارامترهای صنعتی ایران ساخت شد

ابزارهای سنجش پارامترهای صنعتی ایران ساخت شد

به گزارش تعمیرکار شرکتی دانش بنیان با تولید انواع ملزومات ابزار دقیق، نیاز کشور را تأمین کرد و ایران به فهرست کشورهای صادرکننده این ابزارها پیوست.به گزارش تعمیرکار به نقل از معاونت علمی و فناوری، یک شرکت دانش بنیان از سال ۷۴ فعالیت فناورانه خویش را در عرصه تولید انواع ملزومات ابزار دقیق شروع کرد. محصولاتی در زمینه اندازه گیری فشار، سطح، دما، جریان و غیره که همه با دانش بومی طراحی و ساخته شده اند. این مجموعه فناور تولیدات خویش را در اختیار صنایع مختلف قرار داد تا آنها نیاز خویش را از بازار داخلی با قیمت و کیفیت مطلوب تأمین کنند.
ابزار دقیق وسایلی هستند که برای سنجش و کنترل فشار، دما، دبی، سطح و غیره به کار می روند. این ادوات را به شکلی زیرساخت یک سیستم کنترل و اتوماسیون می دانند که وظیفه اندازه گیری، انتقال، نمایش، ثبت و کنترل پارامترهای مهم فیزیکی را در فرایند های صنعتی به شکلی دقیق بر عهده دارند.
اکثر این محصولات در صنایع نفت و گاز، واحدهای شیمیایی و پتروشیمی، صنایع معدنی، صنایع دریایی و غیردریایی، واحدهای محیط زیستی، ساخت و ساز واحدهای صنعتی و غیره به کار می روند. این محصولات با هدف کاهش خطا در این صنایع کاربرد دارند. این ابزارها بسیار دقیق هستند و نتیجه خروجی آنها دارای کمترین خطا است.
حسین مقدسی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به اینکه فعالیت این مجموعه فناور به تنوع سبد محصولات ابزار دقیق در کشور منجر گردیده است، اظهار داشت: از سال ۸۰ به بعد ایران از واردات ملزومات ابزار دقیق بی نیاز شد. این محصولات به علت کیفیت بالا به کشورهای عربی صادر می شود.
وی اضافه کرد: شرکت ما، المنت های اندازه گیری جریان، گیج اندازه گیری سطح، گیج اندازه گیری فشار، ترموول و حسگرهای اندازه گیری دما، محصولات پایش خوردگی و خیلی از تولیدات دیگر را در دسته محصولات دانش بنیان ثبت کرده است.
به گفته این فعال فناور، فشارسنج های عقربه ای، انواع دیافراگم سیل، اندازه گیری دمای چندنقطه ای، اندازه گیری دمای سطح لوله، انواع دماسنج های عقربه ای و غیره همچون این ابزارهای تولیدی است. همه این محصولات در صنایع محتلف، بروز خطا را بسیار کم می کنند.
وی افزود: امروز محصولات ما در سکوهای نفتی کشورهای اقیانوس هند تا برونئی نصب هستند و در سطح بین المللی شناخته شده اند و با برندهای مطرح جهان رقابت می کنند.


منبع:

1399/11/13
00:09:42
0.0 / 5
1193
تگهای خبر: شركت , صنعت , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار