تعمیرگاه ستفیکس
رئیس نهاد رهبری در دانشگاهها:

آمریكا هنوز تاییدیه ملی به واكسن فایزر نداده است

آمریكا هنوز تاییدیه ملی به واكسن فایزر نداده است

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: جالب است بدانید که آمریکا هنوز تاییدیه ملی به واکسن فایزر نداده است.به گزارش تعمیرکار به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام مصطفی رستمی در نشست مشترک اعضای هیئت رئیسه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها که با رؤسای دفاتر استانی کل کشور با اشاره به فعالیت ایران در عرصه تولید واکسن کرونا اضافه کرد: در جمهوری اسلامی ایران ۹ شرکت در حال اقدام برای تهیه واکسن هستند که یکی از واکسن ها در فاز دوم انسانی و در یکی دیگر که در مشترک با کشور کوبا هست در فاز سوم به سر می برد.
وی افزود: در مجموع ۱۵و اکسن وارد فاز ۳ شده اند که یکی از آنها کشور ایران است و این مسیری که کشور ما در آن قرار دارد، قابل افتخار است. ۳۱ کشور تاییدیه اضطراری در مورد واکسن فایزر داده اند اما جالب است بدانید که آمریکا هنوز تاییدیه ملی به واکسن فایزر نداده است. نکته بعدی در مورد واکسن فایزر، این است که عملاً امکان تهیه آن برای واکسیناسیون گسترده در ایران وجود ندارد برای اینکه شرکت فایزر ظرفیت تولید این حجم از تولید واکسن را ندارد.
وی در ادامه عنوان کرد: نکته بعدی که رهبر انقلاب هم به آن اشاره کردند، بحث ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور است و مهمست که این مورد، همانند واردات خون برای بیماران هموفیلی و ورود ایدز به ایران هست که امکان دارد اینطور خباثت ها بوسیله ورود واکسن به ایران هم صورت بگیرد. باید بر روی این مسائل به صورت دقیق توجه گردد و با آزمون و خطا جلو نرویم.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اهمیت تولید واکسن کرونا اظهار داشت: واکسن یک موضوع راهبردی است و در تراز دانش های راهبردی مانند دانش هسته ای خیلی مهم است؛ کشوری که واکسن ساز باشد یعنی این که در مقابل شیوع بیماریها و پاندمی های بعدی قدرت تولید واکسن بومی دارد و در مقابل حملات بیولوژیک مقاوم است.
وی اضافه کرد: این نکته از اهمیت بالایی برخوردارست در بحث تولید واکسن، زمان اقدام تا آزمایش و توزیع یک دوره پنج ساله است اما به خاطر خطراتی که بیماری کرونا در جوامع داشت، این مسیر هم اکنون تسریع شده است.
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: هم اکنون هیچ کشوری به واکسن تولید شده خودش تاییدیه ملی نداده و همه تاییدیه ها تاییدیه اضطراری است. درباره واکسن فایزر این را بدانید که یکی از مؤسسان شرکت واکسن سازی در اروپا گفت بنده فایزر را برای خودم و خانواده ام استفاده نمی کنم و به سبب همین ابهاماتی که دارد این واکسن هنوز آزمون نشده است و ما هم نباید خودمان و کشورمان را در معرض آزمایش این شرکت تولید کننده واکسن قرار دهیم.

1399/11/09
12:23:56
0.0 / 5
889
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
SetFix تعمیرکار