تعمیرگاه ستفیکس

ابداع فناوری ضد كلاهبرداری با بهره گیری از فیلم های كهنه

ابداع فناوری ضد كلاهبرداری با بهره گیری از فیلم های كهنه

پژوهشگران سنگاپوری برای مقابله با تقلب و کلاهبرداری یک تکنولوژی جدید را با بهره گیری از فیلم های کهنه مورد استفاده برای عکاسی ابداع نموده اند.به گزارش تعمیرکار به نقل از نیواطلس، پژوهشگران می گویند این فناوری از دقت زیادی برای تأیید اصالت محصولات مهم و باارزش مانند جواهرات، محصولات الکترونیک گران قیمت، مواد دارویی و غیره برخوردارست.
فناوری مورد اشاره که دیپ کی نام دارد، مبتنی بر استفاده از فیلم های قدیمی دوبعدی کهنه و نیز الگوریتم هوش مصنوعی است. دوام بالای این فناوری و دقت منحصر به فرد همچون مزیت های دیگر آن شمرده می شود.
فناوری دیپ کی مبتنی بر الگوهایی موسوم به پی یو اف است که شناسه فیزیکی منحصر به فردی برای نا ممکن کردن کپی برداری شمرده می شود و هم اکنون در بعضی از فرایندهای مبارزه با جعل و دستکاری مانند ایمن سازی ریزپردازنده ها مورد استفاده قرار می گیرد.
برچسب های پی یو اف بااینکه پیچیده و ضد جعل هستند، اما در مقابل بی ثباتی های زیست محیطی پایدار نیستند و پروسه تأیید هویت بوسیله آنها با طی مدت زمانی قابل توجه صورت می گیرد. برای ارتقای کیفیت، دوام و ثبات این برچسب ها از نوعی جوهر چسبناک که به سطح فیلم های قدیمی اضافه می شود، استفاده می گردد. الگوهای جدیدی که به این شیوه شکل می گیرند بسادگی قابل بازتولید و بازطراحی بمنظور استفاده مکرر هستند.
سپس از این الگوهای تازه با بهره گیری از میکروسکوپ الکترونیکی تصویربرداری می شود و یک نرم افزار هوش مصنوعی در عرض چند دقیقه الگوی شکل گرفته را تحلیل، طبقه بندی و اعتبارسنجی می کند و محصول نهایی برچسبی با الگوی خاص و غیرقابل جعل است.
کل این پروسه تنها ۳.۵ دقیقه طول می کشد و بررسی اصالت محصولی که بدین شیوه ضد جعل شده نیز به تنها ۲۰ ثانیه زمان نیاز دارد. پژوهشگران امیدوارند محصولات مبتنی بر این فناوری ضد جعل در آینده نه چندان دور روانه بازار شود.

1399/10/03
21:57:14
5.0 / 5
1112
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
SetFix تعمیرکار