تعمیرگاه ستفیکس

سامسونگ به دنبال تولید دوربین گوشی ۶۰۰ مگاپیكسلی

سامسونگ به دنبال تولید دوربین گوشی ۶۰۰ مگاپیكسلی

تعمیرکار: منابع نزدیک به سامسونگ از برنامه ریزی این شرکت برای تولید سنسور جدید دوربین گوشی با دقت 600 مگاپیکسل آگاهی داده اند.به گزارش تعمیرکار به نقل از فون آرنا، در اوایل سال جاری میلادی یوگین پارک معاون واحد سنسور شرکت سامسونگ از برنامه ریزی این شرکت برای تولید سنسور دوربین تازه ای آگاهی داده که بتواند دقتی بیش از چشم انسان داشته باشد.
دقت چشم انسان در حدود ۵۷۶ مگاپیکسل برآورد شده است و بدین سبب سنسور دقیق تر از چشم انسان از دقتی در حدود ۶۰۰ مگاپیکسل برخوردار خواهد بود.
البته تولید چنین سنسوری چالشی بسیار اساسی خواهد بود. برای اینکه جای دادن تعداد زیادی پیکسل بر روی یک سنسور بدون افزایش ابعاد آن سنسور کار ساده ای نیست. قدرتمندترین سنسور دوربین تولیدشده توسط سامسونگ تا به امروز ۱۰۸ مگاپیکسلی بوده است.
حسگر ۶۰۰ مگاپیکسلی گوشی زوم کردن بر روی سوژه در حین عکاسی و فیلم برداری بدون کاهش کیفیت تصویر را ممکن می کند. اما چنین سنسوری بزرگ و محدب خواهد بود و نصب آن بر روی پشت گوشیها مشکلاتی را ایجاد خواهدنمود. این سنسور احتمالاً ۱۲ درصد از قاب پشت گوشی را اشغال کرده و ممکنست ارتفاع برآمدگی آن به ۲۲ میلیمتر برسد.


منبع:

1399/09/16
13:09:02
5.0 / 5
1192
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار