تعمیرگاه ستفیکس
در زمینه تحقیقات ناباروری؛

پژوهشگاه رویان در بین 10 مؤسسه برتر جهان قرار گرفت

پژوهشگاه رویان در بین 10 مؤسسه برتر جهان قرار گرفت

تعمیرکار: پژوهشگاه رویان در بین 10 مؤسسه برتر تحقیقات ناباروری و فناوری های کمک باروری جهان شناخته شد.


به گزارش تعمیرکار به نقل از پژوهشگاه رویان، بر طبق نتایج تحقیقات پژوهشگران از ۸ کشور آمریکایی، آفریقایی، آسیایی و اروپایی که نتایج آن در نشریه بین المللی Andrologia انتشار یافته است، پژوهشگاه رویان طی سالهای ۲۰۰۰ - ۲۰۱۹ میلادی بر طبق تعداد کل انتشارات در حوزه های ناباروری مردان و روش های کمک باروری (ART) در رتبه ده مؤسسه برتر تحقیقاتی جهان جای گرفته است. بر طبق این نتایج، روش های کمک باروری بعنوان یکی از گزینه های اصلی مدیریت درمان محسوب می شوند و پژوهشگاه رویان در این عرصه از سرآمدان شاخص جهان بر شمرده شده است. نتایج این تحقیقات از بازیابی و تحلیل داده های بیست ساله پژوهشگران جهان و بر طبق میزان وابستگی نویسندگان، میزان همکاری، تعداد مقالات، تعداد نویسندگان، نوع استناد، حوزه موضوع، همکاریهای بین المللی و سال انتشار کسب شده است.
نقشه این تحقیقات مشخص شده است که پژوهشگران ایرانی در حوزه بین المللی همکاریهای خوبی با دیگر پژوهشگران جهان داشته اند و این مساله مهمی در آینده روند تحقیقات شمرده می شود. همین طور در تجزیه و تحلیل سنجش دانش نشان داده شده که روند این نوع تحقیقات در دوره بیست ساله اخیر همیشه ثابت بوده و پژوهش بر روی آزواسپرمی (انسدادی/ غیرانسدادی) بیشترین زمینه مطالعات بالینی (بیش از ۶۰ درصد) بوده است. همین طور با بهره گیری از روش های کمک باروری موفقیت بیش از ۴۷ درصد بعنوان عمده ترین نتایج، گزارش شده است. گزارش های مربوط به میزان حاملگی و بعد از آن سقط جنین، لقاح و لانه گزینی به ترتیب بیشترین تعداد مقالات و کمترین مقالات مبتنی بر شواهد شامل میزان تولد، زایمان زودرس، وزن کم هنگام تولد را بررسی می کنند.
بر طبق پژوهش ها، هم اکنون فناوری های کمک باروری در مدیریت درمان مردان نقش ویژه ای ایفا می کنند که این مسیر بوسیله افزایش احتمال لقاح با دورزدن نقص عملکردی و ساختاری اسپرماتوزوئید و سیستم تولیدمثل انجام می شود. پژوهشگاه رویان بعنوان یکی از معدود مراکز عملیاتی است که با فعالیت در دو حوزه پژوهش و درمان در مجموعه خود و با رویکرد گام به گام فرایندها، پیشروترین مرکز تحقیقاتی در حوزه کمک باروری شمرده می شود و اصلی ترین هدف این پژوهش ها کاربرد آنها در درمان بیماریها است.


منبع:

1399/09/14
12:30:44
5.0 / 5
1129
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار