تعمیرگاه ستفیکس

اخطار كارشناسان در مورد كاهش بی سابقه هزینه حملات هكری

اخطار كارشناسان در مورد كاهش بی سابقه هزینه حملات هكری

تعمیركار: كارشناسان امنیتی اخطار می دهند هزینه انجام یكی از متداول ترین حملات هكری معروف به دی او اس كاهش قابل ملاحظه ای یافته و سهولت انجام آن هم افزایش یافته است.به گزارش تعمیرکار به نقل از زد دی نت، بررسی های انجام شده در این حوزه نشان داده است انجام حملات دی او اس با سوءاستفاده از محصولات ناایمن مورد استفاده برای اتصال به اینترنت روز به روز در حال گسترش است و هزینه این حملات هم آنقدر کاهش یافته که تقریباً هر فردی در جهان می تواند آنرا تأمین کند.
حملات دی او اس مبتنی بر کنترل لشگری از ابزار قابل اتصال به اینترنت توسط هکرها و بهره گیری از آنها برای ایجاد ترافیک اینترنتی فزاینده بر روی سایت های هدف به منظور از دسترس خارج کردن آنها است. این اختلال در یک دهه اخیر به شکل گسترده صاحبان مشاغل را تهدید کرده و سوء استفاده از آن پس از شیوع ویروس کرونا هم بیشتر شده است.
یافته های مؤسسه امنیتی دیجیتال شادو نشان داده است هزینه هر حمله دی او اس از ۲۵ دلار در سال ۲۰۱۷ به تنها ۷ دلار امسال میلادی کاهش یافته و پیچیدگی های فنی این کار هم کمتر شده است. همینطور این حملات را می توان به سادگی برای مدت چند دقیقه تا چند ساعت برنامه ریزی کرد.
یکی از علل فنی کاهش شدید هزینه حملات دی او اس، همه گیر شدن ابزار و وسایل مبتنی بر اینترنت اشیا است که در اغلب موارد کاربران آنها به سبب بی توجهی از کلمات عبور پیش فرض این دستگاه ها استفاده می نمایند و همین مساله باعث می شود هکرها به سادگی کنترل ابزار مورد اشاره را برای حملات دی او اس در دست بگیرند.


منبع:

1399/08/23
18:38:21
5.0 / 5
1793
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار