تعمیرگاه ستفیکس
عكس روز آژانس فضایی اروپا؛

رعایت فاصله گذاری اجتماعی در قطعات مریخ نورد اگزومارس

رعایت فاصله گذاری اجتماعی در قطعات مریخ نورد اگزومارس

آژانس فضایی اروپا بتازگی در حساب كاربری خود در اینستاگرام با انتشار تصویری نوشت: یك دیدار خانوادگی به سبك اگزومارس!


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا، مریخ نورد اگزومارس روزالیند فرانکلین (Rosalind Franklin ExoMars ) در کنار پلت فرم سطح "کازاچوک"، ماژول حامل و ماژول فرود در کن، فرانسه قرار گرفته است. اگزومارس کازاچوک(ExoMars Kazachok) که قبلا با نام "پلتفرم سطح اگزومارس ۲۰۲۰ " (ExoMars 2020 Surface Platform) شناخته شده بود، یک مریخ نشین رباتیک برنامه ریزی شده به رهبری "روسکوسموس" بعنوان قسمتی از ماموریت مشترک اگزومارس ۲۰۲۲ با آژانس فضایی اروپا است. کازاچوک به مدلول "کازاک کوچک" است که همین طور نام یک رقص محلی روسی نیز است.
آژانس فضایی اروپا اظهار داشت: ما از مریخ نورد و سایر ماژول ها با هم تصویری نداریم و (با گذاشتن شکلکی خنده دار)، اضافه کرد: فاصله گذاری اجتماعی برای قطعات فضاپیماها نیز رعایت شده است. مریخ نورد بعد از یک سفر طولانی در شرایط عالی است. اگزومارس در حال آماده سازی است تا به کازاچوک برای رابط کاربری و آزمایش های عملکردی ترکیبی متصل شود.
۲۰ سپتامبر، ماموریت "اگزومارس" آژانس فضایی اروپا از تاسیسات فضایی تالس آلنیا به شهر کن، فرانسه منتقل شد. این ماموریت شامل مریخ نورد روزالیند فرانکلین است که دارای یک مته تخصصی برای جمع آوری نمونه ها از زیر سطح مریخ است. مریخ نورد اگزومارس(ExoMars rover) مریخ نورد رباتیک برنامه ریزی شده مریخ، به رهبری آژانس فضایی اروپا است. بنابر برنامه ریزی ها قرار بود مریخ نورد اگزومارس ۲۵ ژوئیه سال ۲۰۲۰ پرتاب شود که پرتاب آن به سبب شیوع کروناویروس به سال ۲۰۲۲ موکول شد. رهبران این پروژه اعلام نمودند به سبب انجام آزمایشات بیشتر و رفع برخی مشکلات و شیوع بیماری کووید -۱۹ پرتاب این مریخ نورد به سال ۲۰۲۲ موکول شده است.1399/08/16
19:23:57
5.0 / 5
1458
تگهای خبر: ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار