تعمیرگاه ستفیکس
محققان دانشگاه بث بررسی كردند

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه صبحگاهی بعد از خواب بد شبانه

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه صبحگاهی بعد از خواب بد شبانه

تعمیركار: اگر خواب بدی داشته اید، ممكنست بامداد روز بعد بخواهید با معده خالی آنرا با یك قهوه سیاه قوی جبران كنید، اما بهترین زمان برای نوشیدن قهوه چه زمان است؟


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، گاهی پیش می آید که خواب شبانه سختی داشته باشیم و تنها چیزی که می توانیم در مورد آن فکر نماییم، تهیه یک فنجان قهوه سیاه خیلی قوی است. در این شرایط احساس می نماییم که به کافئین اشتیاق داریم، اما حالا برمبنای نتایج یک مطالعه جدید بنظر می رسد که کمی بیشتر انتظار کشیدن می تواند بهترین کار برای متابولیسم بدن باشد.
محققان مرکز تغذیه، ورزش و متابولیسم در دانشگاه "بث"(Bath) در انگلیس دریافته اند که چگونه نوشیدن قهوه اول بامداد پس از یک خواب شبانه بد ممکنست بیشتر برای سوخت و ساز بدن ما ضرر داشته باشد تا سود.
قبل از صبحانه قهوه ننوشید
همانطور که این مطالعه نشان می دهد، یک خواب شب ناخوشایند به سیستم متابولیکی شما لطمه زیادی نمی رساند، اما نوشیدن یک فنجان قهوه پس از بیدار شدن از خواب ممکنست این کار را انجام دهد.
کنترل سطح قند خون به ما کمک می نماید تا از پیشامد شرایط خاصی مانند دیابت و بیماری های قلبی جلوگیری نماییم. با این وجود، این مطالعه جدید نشان داد که نوشیدن قهوه بعنوان نخستین کاری که پس از خواب بد شبانه انجام می دهیم، ممکنست اثرات منفی بر سطح قند خون ما داشته باشد.
این تیم یک نظرسنجی روی ۲۹ شرکت کننده زن و مرد سالم انجام داد که تحت سه آزمایش مختلف قرار گرفتند و همانطور که مطالعه توضیح می دهد: در یک آزمایش از شرکت کنندگان که خواب شبانه عادی را پشت سر گذاشته بودند، خواسته شد هنگام بیدار شدن از خواب یک نوشیدنی شیرین مصرف کنند.
در آزمایش دیگر، از شرکت کنندگان که خواب شبانه بدی را تجربه کرده بودند( چونکه پژوهشگران هر ساعت آنها را به مدت پنج دقیقه بیدار می کردند) خواسته شد تا بعد از بیدار شدن از همان نوشیدنی شیرین استفاده کنند.
در آزمایش سوم، شرکت کنندگان همان اختلال خواب را تجربه کردند (یعنی در طول شب هر ساعت ۵ دقیقه بیدار شده بودند)، اما این دفعه ابتدا ۳۰ دقیقه پیش از مصرف نوشیدنی شیرین، یک قهوه سیاه قوی نوشیدند.
در هر سه حالت، بعد از مصرف نوشیدنی شیرین، نمونه هایی از خون افراد که نشان دهنده میزان کالری دریافتی در یک صبحانه معمولی است، جمع آوری شد.
"هری اسمیت" محقق ارشد این مطالعه اظهار داشت: نتایج نشان میدهد که یک شب خواب بد به تنهایی موجب کاهش قند خون و پاسخ انسولین به نوشیدنی های شیرین در مقایسه با یک شب خواب معمولی که برای خیلی از ما آرامش بخش است، نمی گردد.
وی اضافه کرد: با این وجود، شروع روز بعد از یک خواب بد شبانه با یک قهوه غلیظ تا حدود ۵۰ درصد بر روی متابولیسم گلوکز تأثیر منفی دارد.
پروفسور "جیمز بتس" سرپرست این مطالعه توضیح داد: بهتر است اگر احساس نیاز به نوشیدن قهوه می نماییم، ابتدا صبحانه بخوریم و بعد، قهوه بنوشیم و این گونه متابولیسم بدن خودرا بهبود ببخشیم. دانستن و رعایت این امر می تواند برای همه ما فواید مهمی در بر داشته باشد.
این تیم می خواهد مطالعات بیشتری در مورد چگونگی تاثیر خواب بر متابولیسم ما انجام دهد و بعنوان مثال به تحقیق در مورد این مساله بپردازد که ورزش چگونه می تواند به مقابله با اثرات منفی اختلال خواب بر سیستم متابولیک ما کمک نماید.
این مطالعه در مجله Nutrition بریتانیا انتشار یافته است.
منبع:

1399/08/01
12:58:56
5.0 / 5
1575
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار