تعمیرگاه ستفیکس

طرح جدید الون ماسك برای تحویل جهانی یك ساعته سلاح

طرح جدید الون ماسك برای تحویل جهانی یك ساعته سلاح

به گزارش تعمیركار ارتش آمریكا با همكاری الون ماسك و شركت تحت رهبری وی اسپیس ایكس به دنبال اجرای طرح تازه ای به منظور تحویل یك ساعته اسلحه در هر جای جهان است.به گزارش تعمیرکار به نقل از اسلش گیر، الون ماسک مدعی است با اجرای این طرح جاه طلبانه تحویل سلاح در هر جای جهان در عرض یک ساعت امکان پذیر خواهد شد.
در قالب این طرح علاوه بر تحویل یک ساعته سلاح، انواع محموله های نظامی با حجم و وزن های متفاوت هم طی همین مدت با استفاده از راکت های فضایی قابل تحویل خواهد بود.
راکتی که بدین منظور در نظر گرفته شده، با سرعت ۱۲ هزار کیلومتر در ساعت حرکت می کند و می تواند ۸۰ تن بار و اسلحه حمل کند. راکت مورد اشاره می تواند در هر کجای کره زمین فرود آید. اسپیس ایکس هم اکنون به دنبال محاسبه هزینه ها و چالش های فنی اجرای این طرح است. پرتاب آزمایشی این راکت برای سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده و به نظر می آید ارتش آمریکا با اجرای چنین طرحی به سادگی و در عرض یک ساعت می تواند محموله های نظامی خویش را از آمریکا به افغانستان منتقل کند. هم اکنون انتقال محموله های نظامی آمریکا به افغانستان با هواپیماهای سی ۱۷ که با سرعت ۹۵۰ کیلومتر در ساعت پرواز می کند، ۱۵ ساعت طول می کشد.

1399/07/21
14:42:07
5.0 / 5
1578
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار