تعمیرگاه ستفیکس

اعلام واكسن آزمایشی كووید-۱۹ چین ایمن

اعلام واكسن آزمایشی كووید-۱۹ چین ایمن

خراسان رضوی بگفته پژوهشگران، واكسن كروناویروس آزمایشی چین كه توسط موسسه زیست پزشكی تحت آكادمی علوم پزشكی چین تولید می شود، در مرحله اولیه آزمایش بالینی ایمن اعلام گردید.


به گزارش تایمز، پژوهشگران (در مقاله ای که هنوز در مرحله قبل از چاپ قرار دارد) گفتند: در یک آزمایش فاز یک بر روی ۱۹۱ شرکت کننده سالم بین ۱۸ تا ۵۹ سال، واکسیناسیون آزمایشی این گروه هیچ واکنش شدیدی نداشته است.
شایع ترین واکنش های جانبی گزارش شده توسط شرکت کنندگان در این آزمایش درد خفیف، خستگی، قرمزی مختصر، خارش و تورم در محل تزریق بود. ناگفته نماند نتایج به دست آمده از این واکسن پاسخ ایمنی نیز به وجود آورده است.
در این مقاله آمده است: "تمام داده های به دست آمده در این آزمایش ایمن بودن واکسن و واکنش ایمنی این واکسن غیرفعال را پشتیبانی می کند و مطالعات بیشتر در مورد کارایی آن در آینده، دلگرم کننده است. "
چین صدها هزار کارگر در بخش های ضروری و گروه های دیگری را که در معرض خطر زیاد مبتلاشدن به کرونا هستند، با سایر واکسن های تولیدی خود واکسیناسیون می کند، حتی اگر آزمایش های بالینی بطور کامل انجام نشده باشد، البته این واکسیناسیون نگرانی های ایمنی در میان متخصصان به وجود آورده است.
لازم به ذکر است که چین در مرحله نهایی آزمایش ها بالینی حداقل چهار واکسن آزمایشی قرار دارد.1399/07/16
14:16:58
5.0 / 5
1692
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار