تعمیرگاه ستفیکس

نخستین پرواز عملیاتی كرو دراگون ماه آینده انجام می شود

نخستین پرواز عملیاتی كرو دراگون ماه آینده انجام می شود

به گزارش تعمیركار ناسا نخستین پرواز عملیاتی سرنشین دار كپسول ˮكرو دراگونˮ(Crew Dragon) معروف به ˮSpaceX Crew-۱ˮ را كه برای نخستین بار چهار فضانورد را به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد برد، برای 31 اكتبر برنامه ریزی نموده است.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، ناسا و اسپیس ایکس(SpaceX) تاریخ پرتاب جدید کپسول "کرو دراگون" را برای انجام نخستین پرواز عملیاتی سرنشین دار خود، ۳۱ اکتبر مصادف با شب هالووین تعیین کرده اند.
این مأموریت با نام "SpaceX Crew-۱" به دنبال پرواز آزمایشی موفقیت آمیز "Demo-۲" صورت خواهد گرفت که دو فضانورد به نام "باب بهنکن" و "داگ هارلی" را به ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) برد. "بهنکن" و "هارلی" بعد از دو ماه اقامت در ایستگاه فضایی بین المللی در ماه آگوست ۲۰۲۰ به زمین بازگشتند. این پرواز نخستین پرواز سرنشین دار "کرو دراگون" بود که پس از هشت ژوئیه ۲۰۱۱ یک فضانورد را از خاک آمریکا به ایستگاه فضایی بین المللی برد.
اسپیس ایکس و ناسا در ابتدا ۲۳ اکتبر را برای انجام این پرتاب در نظر گرفته بودند، اما تصمیم گرفتند آنرا چند روز به تعویق بیاندازند تا پس از پرتاب کپسول "سایوز" در ۱۴ اکتبر و منفصل شدن آن از ایستگاه فضایی در تاریخ ۲۱ اکتبر، به تیم های عملیاتی زمین و ایستگاه فضایی زمان بیشتری برای آماده سازی و بررسی مسائل بدهند.
ناسا در اطلاعیه ای توضیح داد: تاریخ جدید پرتاب، خطرات احتمالی پرتاب و اتصال کپسول "دراگون" را بعد از عملیات پرتاب و اتصال "سایوز" خواهد کاست. این زمان اضافی برای اطمینان از بسته شدن همه کارهای باز، چه در زمین و چه در داخل ایستگاه فضایی، پیش از ورود "دراگون" مورد نیاز است. این افزایش فاصله همینطور فرصت خوبی برای انجام آزمایشات اضافی برای ایزوله کردن نشت هوای ایستگاه فضایی در صورت ضرورت فراهم می آورد. اسپیس ایکس هم همچنان به پیشبرد آماده سازی فضاپیمای "کرو دراگون" و موشک "فالکون ۹" ادامه می دهد و تاریخ تنظیم شده به تیم ها زمان بیشتری برای انجام کارهای پیش از پرتاب می دهد.
این مأموریت، ۳ فضانورد ناسا به نامهای "مایکل هاپکینز"، "ویکتور گلوور" و "شانون واکر" و همینطور "سویچی نوگوچی" فضانورد سازمان هوافضای ژاپن(JAXA) را به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد برد و آنها شش ماه در ایستگاه فضایی خواهند ماند.
اسپیس ایکس فضاپیمای "کرو دراگون" را که برای این پرواز استفاده خواهد شد، در ماه آگوست تحویل پایگاه کیپ کاناورال در فلوریدا داد. این کپسول در شب هالووین حدود ساعت ۲: ۴۰ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی سوار بر موشک "فالکون ۹" از مرکز فضایی کندی ناسا پرتاب خواهد شد.1399/07/09
21:54:16
5.0 / 5
1624
تگهای خبر: تنظیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار