تعمیرگاه ستفیکس

ردیابی سلامت مرغ ها با دستگاهی شبیه به فیت بیت

ردیابی سلامت مرغ ها با دستگاهی شبیه به فیت بیت

تعمیركار: پژوهشگران آمریكایی، ابزارهای كوچكی شبیه به دستگاه سلامت ˮفیت بیتˮ ابداع نموده اند كه می توانند گزیده شدن مرغ ها توسط كنه ها را اعلام كند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، مرغ ها همیشه در معرض خطر کنه های خونخوار قرار دارند. گزیده شدن توسط کنه ها سبب آزار و پریشانی مرغ ها می شود و حتی می تواند میزان تخم گذاری آنها را نیز کم کند. در هر حال، شاید یک ابزار جدید بتواند کشاورزان را از زمان گزیده شدن مرغ ها توسط کنه ها آگاه کند تا درمان تا حد امکان زود صورت بگیرد.
پژوهشگران "دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید"(UCR)، مرغ ها را به ابزارهای کوچکی برای تشخیص حرکت مجهز کردند. این ابزار مانند کوله پشتی های کوچکی پشت مرغ ها قرار می گیرند و مانند ابزارهای ردیاب سلامت فیت بیت عمل می کنند.
داده های گردآوری شده با این ابزار، به کامپیوتر منتقل می شوند و سپس یک الگوریتم کامپیوتری به تجزیه و تحلیل داده های خام می پردازد تا شرایط مرغ ها را نشان دهد.
این ابزار می تواند مرغ هایی را که توسط کنه ها گزیده شده اند و رفتارهای خاصی را نشان می دهند، شناسایی کند. بعد از درمان موفقیت آمیز مرغ ها نیز ابزار می تواند بهبودی و بازگشت آنها به شرایط عادی را نشان دهد.
"ایمی موریلو" (Amy Murillo)، سرپرست این پژوهش اظهار داشت: داده های این ابزار، به کشاورزان کمک خواهند کرد تا از زمان مناسب برای معاینه پرندگان آپاه شوند. ابزاری که ما ابداع کرده ایم می تواند تاثیر هرگونه تغییر در محیط زندگی پرنده یا رژیم غذایی او را نشان دهد.
این پژوهش، در مجله "Scientific Reports" به چاپ رسید.
منبع:

1399/04/24
14:05:36
5.0 / 5
2493
تگهای خبر: تشخیص , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار