تعمیرگاه ستفیکس

سبقت انرژی تجدیدپذیر از زغال سنگ در آمریكا بعد از ۱۳۰ سال

سبقت انرژی تجدیدپذیر از زغال سنگ در آمریكا بعد از ۱۳۰ سال

به گزارش تعمیركار اداره اطلاعات انرژی آمریكا(EIA) می گوید برای نخستین بار از سال ۱۸۸۵ تاكنون، تولید انرژی تجدیدپذیر از تولید انرژی از زغال سنگ در ایالات متحده سبقت گرفته است.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، سرانجام بررسی ماهانه اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده(EIA) منتشر گردید و حاوی خبرهای بسیار امیدوار کننده ای است.
حالا مصرف انرژی سالانه آمریکا از منابع تجدیدپذیر بیشتر از مصرف انرژی حاصل از زغال سنگ شده است و این نخستین بار است که چنین اتفاقی در بیشتر از ۱۳۰ سال قبل رخ داده است.
این اتفاق ناشی از کاهش مداوم میزان استفاده از زغال سنگ در یک دهه گذشته همراه با رشد استحصال انرژی تجدیدپذیر است. در سال ۲۰۱۹ در مقایسه با سال ۲۰۱۸، مصرف زغال سنگ حدودا ۱۵ درصد کاهش یافته است و کل مصرف انرژی تجدید پذیر ۱ درصد افزایش یافته است.
اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده با تبدیل منابع انرژی به واحدهای معمولی گرما، به نام "واحدهای حرارتی بریتیش"(Btu)، نتایج خویش را بدست می آورد. این امر به این اداره اجازه می دهد انواع مختلف انرژی را با واحدهای مختلف فیزیکی مقایسه کند.
در سال ۲۰۱۹، مصرف زغال سنگ ایالات متحده برای ششمین سال متوالی کاهش یافته و به ۱۱.۳ کوادریلینیوم Btu رسید. این پایین ترین سطح در ۴۲ سال قبل است که تا حدودی به علت افزایش مصرف گاز طبیعی در بخش برق است.
در عین حال، کل مصرف انرژی تجدیدپذیر در کشور برای چهارمین سال پی در پی به عدد چشم گیر ۱۱.۵ کوادریلینیوم Btu در سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است. در این سال هم شاهد تولید برق بیشتری از باد نسبت به آب بودیم.
امروزه انرژی تجدیدپذیر بیشتر از هر بخشی در ایالات متحده مصرف می شود: ۵۶ درصد در بخش برق، ۲۲ درصد در صنعت، ۱۲ درصد در حمل و نقل، ۷ درصد در مسکن و ۲ درصد در بخش های تجاری.
باآنکه در این بخش ها معمولاً از زغال سنگ استفاده می شد، اما امروزه بیشتر برای تولید برق مورد استفاده قرار می گیرد. حدود ۹۰ درصد از مصرف زغال سنگ به بخش برق برمی گردد.
از سوی دیگر زیست توده(Biomass) در همه بخش ها مصرف می شود. زیست توده(یک منبع تجدیدپذیر انرژی است که از مواد زیستی به دست می آید. به صورت کلی زباله هایی که منشأ زیستی داشته باشند و از تکثیر سلولی پدید آمده باشند زیست توده نامیده می شوند.
در جهانی که پر است از انتشار گازهای گلخانه ای، جدید ترین گزارش EIA یک امید تازه به حساب می آید.1399/03/11
22:52:28
5.0 / 5
2909
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار