تعمیرگاه ستفیکس
در یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

ساخت 600 دستگاه ضدعفونی كننده دست و محیط برای مقابله با كرونا

ساخت 600 دستگاه ضدعفونی كننده دست و محیط برای مقابله با كرونا

به گزارش تعمیركار یك شركت دانش بنیان مستقر در اصفهان موفق به تولید حدود ۶۰۰ دستگاه ضدعفونی كننده دست و محیط برای مقابله با ویروس كرونا شد.به گزارش تعمیركار به نقل از مهر، ایمان آذربایجانی، مدیرعامل یك شركت دانش بنیان درباره محصول تولیدی این شركت برای پیشگیری و مقابله با ویروس كرونا اظهار داشت: شركت ما تولیدكننده دستگاه ضدعفونی كننده دست و محیط است كه با تكنولوژی Atomizer به تولید رسیده است.
وی از این دستگاه به منظور اسپری كردن مایع ضد عفونی بر روی دست ها استفاده می شود، تصریح كرد: این تكنولوژی سبب صرفه جویی ۷۰ درصدی در مواد ضدعفونی می شود.
وی همینطور با اشاره به عملكرد دستگاه ضدعفونی كننده محیط اظهار داشت: تكنولوژی این دستگاه هم بر مبنای مه خشك است كه وقتی دستگاه در محیط قرار می گیرد آن محیط را ظرف ۳۰ دقیقه تا هزار متر مكعب از كف تا سقف ضدعفونی می كند.
به گفته وی، ما در این دستگاه با تغییر قطر ذرات خروجی كاری كرده ایم كه اگر فردی مقابل این دستگاه قرار گیرد خیس نمی گردد چون كه قطر ذرات خروجی ما در حد نانومتر است و این سبب شكل گیری مه رقیقی از مواد ضدعفونی در محیط می شود و كل محیط را ضدعفونی می كند. این دستگاه با فشار هوا، ذرات مایع را در ابعاد خیلی ریز پخش می كند.
آذربایجانی خاطرنشان كرد: اگر دقت كرده باشید در نشست خبری سخنگوی دولت با خبرنگاران دستگاهی به منظور ضدعفونی كردن افرادی كه وارد محیط نشست مطبوعاتی می شدند، مورد استفاده قرار گرفت كه آن دستگاه تولید شركت ما بود.
مدیرعامل شركت كه در شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان مستقر است، درباره میزان تولید این دستگاه های ضدعفونی كننده دست و محیط هم اظهار داشت: ما بعد از پیدایش بیماری كرونا موفق به تولید ۵۰۰ دستگاه ضدعفونی دست و در حدود ۱۰۰ دستگاه ضدعفونی محیط شده ایم تا بتوانیم بخشی از نیاز كشور به این دستگاه ها را تأمین نماییم.
وی با اشاره به اینكه ما این دستگاه ها را با حمایت صندوق نوآوری و شكوفایی تولید و روانه بازار كردیم، اظهار داشت: تسهیلاتی كه از صندوق نوآوری دریافت كردیم تسهیلات سرمایه در گردش بود كه آنرا صرف تهیه مواد اولیه تولید این دستگاه ها كردیم كه انصافا به ما در این راه خیلی زیادی كرد.

1399/02/01
13:57:35
5.0 / 5
3193
تگهای خبر: تكنولوژی , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار