تعمیرگاه ستفیکس
به علت گرمایش زمین؛

انگلستان تا چهار دهه آینده با خشكسالی گسترده مواجه می شود

انگلستان تا چهار دهه آینده با خشكسالی گسترده مواجه می شود

تعمیركار: وزارت محیط زیست، غذا و امور روستایی انگلیس آگهی داده كه بخش های زیادی از این كشور تا سال 2050 با خشكسالی گسترده مواجه خواهند شد.



به گزارش تعمیركار به نقل از نیواطلس، این وزارتخانه تصریح كرده كه به سبب گرمایش زمین، انگلیس هم از خشكسالی در امان نخواهد ماند و شركت های ارائه دهنده خدمات آبی در انگلیس باید به دنبال یافتن راه هایی برای مقابله با این مشكل باشند و چه بسا برای غلبه بر این چالش صرف مبالغ كلان ضروری باشد.
بر اساس برآورد وزارتخانه مذكور تقاضا برای دسترسی به آب پاكیزه در انگلیس تا دهه ۲۰۵۰ میلادی بین ۱.۱ تا ۳.۱ میلیارد لیتر در روز خواهد بود. بخش اعظم این افزایش تقاضا ناشی از گرمایش زمین است كه موجب می شود مردم برای رفع عطش و گرما بسیار بیشتر از امروز به آب نیاز داشته باشند.
در عین حال در صورت تداوم شرایط امروزی، میزان عرضه آب پاكیزه در انگلیس تا ۷ درصد در سال ۲۰۴۵ در مقایسه با امروز كاهش خواهد یافت كه علت این امر خشكی بیشتر هوا و وقوع خشكسالی به سبب گرمایش زمین است. كاهش بارش باران هم این مشكلات را تشدید خواهدنمود.
وزارتخانه مذكور آگهی داده با توجه به این كه مشكل مورد اشاره در بخش هایی از انگلیس زودتر رخ می دهد، از الان باید برای ایجاد خطوط انتقال آب از بخش های دارای آب بیشتر به این مناطق برنامه ریزی شود. كاهش سرانه مصرف آب در انگلیس هم باید مورد توجه قرار بگیرد. این رقم الان ۱۴۳ لیتر به ازای هر انگلیسی در روز است.


منبع:

1399/01/08
14:02:41
5.0 / 5
3896
تگهای خبر: خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار