تعمیرگاه ستفیکس
ایلان ماسك:

می ترسم پیش از رفتن به مریخ، بمیرم!

می ترسم پیش از رفتن به مریخ، بمیرم!

تعمیركار می ترسم پیش از رفتن به مریخ، بمیرم!


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، چند سال است كه "ایلان ماسك" رئیس شركت "اسپیس ایكس" از رویای فرود انسان روی مریخ صحبت می كند.
وی اخیرا اعتراف كرد كه ممكنست این كار بزرگ در زمان حیات وی صورت نگیرد.
ماسك در كنفرانس مطبوعاتی "ماهواره ۲۰۲۰"( Satellite ۲۰۲۰) كه در واشنگتن برگزار شد، از ترس خود نسبت به این مساله صحبت كرد و توضیح داد كه شركت او به اندازه ی كافی و طبق برنامه ریزی های از پیش تعیین شده پیشرفت نمی كند.
وی در صحبت های خود اظهار داشت كه ۱۸ سال طول كشید كه بشر بتواند برای اعزام نخستین انسان به مدار زمین آمادگی پیدا كند.
ماسك ادامه داد، ما باید سطح نوآوری های خودرا بهبود ببخشیم. اگر اوضاع و سرعت پیشرفت به همین روال ادامه پیدا كند، اساسا قبل از اعزام نخستین انسان به مریخ، خواهم مرد.
بنظر می رسد كاهش پیشرفت در این پروژه ماسك را نامید كرده است. این در حالیست كه ایلان ماسك قبل از این اعلام نموده بود كه ۷۰ درصد احتمال دارد خودش به سیاره سرخ سفر كند.
چند سالی است كه ایلان ماسك راجع به ساخت زیستگاه های مریخی با مردم صحبت می كند.
در ژانویه سال قبل وی قصد داشت تا سال ۲۰۵۰ میلادی یك میلیون نفر را به سیاره سرخ برساند.
همین طور برنامه داشت كه روزانه سه پرتاب فضایی انجام دهد یا در سال ۱۰۰۰ پرواز انجام دهد كه در هر كدام از آنها ۱۰۰ نفر را به فضا اعزام كند.


ایلان ماسك در نهایت صحبت های خود اضافه كرد: اگر ما نوآوری های خود در رسیدن به این رویا را بهبود نبخشیم، هیچ شانسی برای ایجاد پایگاه قمری و شهر مریخی نخواهیم داشت و این بزرگترین نگرانی من است.
این در حالیست كه شركت اسپیس ایكس اخیرا اعلام كرد، ۲۲۵ پرسنل جدید را در سایت پرتاب تگزاس جنوبی استخدام كرده است تا تعداد ساخت موشك های"استارشیپ"(Starship) را به ۵۰۰ عدد برساند.
همین طور شركت "اسپیس ایكس"در هفته جاری اعلام نمود كه می خواهد به زودی هر ۷۲ ساعت یك دفعه یك موشك جدید تولید نماید تا در نهایت به این هدف نائل شود. هر موشك قابل استفاده مجدد خواهد بود و ظرفیت آن بیش از ۹۰ هزار پوند است.
منبع:

1398/12/22
23:22:05
5.0 / 5
3682
تگهای خبر: سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار