تعمیرگاه ستفیکس

برگزاری مراسم هفته آگاهی از مغز به سال آینده موكول شد

برگزاری مراسم هفته آگاهی از مغز به سال آینده موكول شد

به گزارش تعمیركار برگزاری مراسم پنجمین سال هفته آگاهی از مغز در سطح كشور به اواخر فروردین ماه سال آینده موكول شد.به گزارش تعمیركار به نقل از مهر، برگزاری پنجمین سال هفته آگاهی از مغز در سطح كشور كه قرار بود از نیمه دوم اسفند ماه سال جاری آغاز شود، بدلیل جلوگیری از شیوع بیماری كرونا و ضرورت توجه به تأمین سلامت آحاد افراد جامعه، به سال آینده موكول شد.
«هفته آگاهی از مغز» رویدادی جهانی برای ارتقاء و علاقه مندی به تحقیقات علوم اعصاب است كه هرساله با حمایت های ستاد توسعه علوم شناختی و همكاری مراكز و نهادها درنقاط مختلف كشورمان برگزارمی شود.
دكتر محمد تقی جغتایی مشاور ارشد ستاد توسعه علوم شناختی درامر آموزش با تاكید بر اینكه پیشگیری از شیوع بیماری كرونا و تأمین سلامت علاقه مندان و شركت كنندگان در مراسم های متنوع هفته آگاهی از مغز از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اظهار داشت: بنابراین برگزار ی مراسم پنجمین سال هفته آگاهی از مغز در سطح كشور به اواخر فروردین ماه سال آینده موكول شد.
وی اضافه كرد: هفته آگاهی از مغز همزمان با هشتمین همایش بین ‏المللی علوم شناختی اواخر فروردین ماه سال آینده دركشور اجرا می شود. هشتمین همایش بین ‏المللی علوم شناختی با هدف برقراری تعاملات علمی برای توسعه و گسترش فعالیتهای پژوهشی و همكاریهای بین رشته ای با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در دانشگاه شهید بهشتی گشایش می یابد.
مشاورعالی ستاد توسعه علوم شناختی خاطرنشان كرد: هفته آگاهی از مغز با هدف ارتقای دانش و افزایش سطح آگاهی عموم مردم از ساختار و عملكرد های مغز برگزار و تلاش می شود با استفاده از تمامی ظرفیت ها و امكانات، سطح دانش و اطلاعات ازتوانایی های مغز و هم راههای جلوگیری ازكاهش توانایی های مغز در میان اقشار مختلف مردم در جامعه افزایش یابد.
وی تصریح كرد: در هفته آگاهی از مغز با حمایت و برنامه ریزی های ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی، فعالیتهای متنوعی در حوزه مغز و آگاهی از عملكرد و ساختارهای این بخش حیاتی بدن انسان و توانمندسازی آن در سطح جامعه به اجرا در می آید.
جغتایی اضافه كرد: در هفته آگاهی از مغز همینطور تلاش بر آن است تا با ارائه آموزش ها و پرداختن به طرح های تحقیقاتی، زمینه شناسایی بیماری ها و اختلالات درحوزه های مغز بخصوص در دو حیطه كودك و بزرگسال به منظور پیشگیری و درمان این بیماری ها هرچه بیشتر فراهم گردد و با اجرای برنامه های گوناگون آموزشی و علمی نسبت به ارتقای بهداشت و توانمند سازی مغز و هم راههای پیشگیری از كاهش توانایی مغز اطلاع رسانی صورت گیرد.

1398/12/06
23:32:22
5.0 / 5
3900
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار