تعمیرگاه ستفیکس
دستاورد یك شركت دانش بنیان داخلی؛

تولید چسب موقت ترومای چشمی

تولید چسب موقت ترومای چشمی

تعمیركار: پژوهشگران در یك شركت دانش بنیان موفق به ساخت چسب موقت چشمی شده اند كه در ترومای چشمی قابل كاربرد است و در كمتر از یك دقیقه از كوری فرد جلوگیری می كند.اعظم زارع مدیر اجرایی یك شركت دانش بنیان نوپا در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه ما در حال تحقیق و توسعه روی محصول چسب زخم چشمی هستیم، گفت: این محصول در تروماهای چشمی كاربرد دارد و می تواند مانع از نابینایی فرد در مدت زمان كوتاهی شود.
این محقق اشاره كرد: وقتی چشم گرفتار تروما شده و كره چشم گرفتار پارگی می شود پزشك می بایست در مدت زمان كوتاهی این تروما را درمان كند؛ زمانیكه این چسب روی چشم لطمه دیده قرار می گیرد می تواند در كمتر از یك دقیقه كره چشم را ببندد و مانع از كوری فرد شود.
وی با اشاره به اینكه در تولید این چسب از پلیمرهای سنتزی استفاده كردیم، اظهار داشت: تمام مواد اولیه تولید این چسب موقت چشمی از داخل كشور تهیه شده است.
زارع با اشاره به اینكه چسب موقت چشمی نمونه خارجی دارد، اظهار داشت: اما نمونه داخلی آن در كشور وجود ندارد و ما توانستیم دانش فنی آنرا بدست آوریم.
این محقق افزود: قیمت نمونه خارجی چسب های موقت چشمی ۲۰۰ دلار است ولی قیمتی كه برای این محصول در نظر گرفته می شود ۲۰۰ هزار تومان است كه یك دهم نمونه خارجی می شود و می تواند صرفه جویی ارزی بالایی برای كشور داشته باشد.
مدیر اجرایی این شركت دانش بنیان نوپا عنوان كرد: بی نیازی از میكروسكوپ، سازگار با شكل و ابعاد جراحت، تكنولوژی منحصر به فرد، بدون ایجاد لطمه اضافی و قیمت مناسب نسبت به نمونه خارجی از مزیت های این چسب موقت چشمی محسوب می شود.
وی با تاكید بر اینكه این محصول از دانشگاه وارد صنعت شده است، اشاره كرد: هم اكنون نمونه آزمایشگاهی محصول به تولید رسیده و مقرر است در سال آینده وارد بازار شود.


منبع:

1398/11/25
14:11:26
5.0 / 5
4861
تگهای خبر: تكنولوژی , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار