تعمیرگاه ستفیکس
فناوری در آینه انقلاب-۵

سیر تحول صعودی در حوزه هوش مصنوعی

سیر تحول صعودی در حوزه هوش مصنوعی

به گزارش تعمیركار طبق آخرین آمار، تولید مقالات در حوزه هوش مصنوعی توسط محققان كشور، سبب شده كه رتبه ۱۴ در دنیا را به خود اختصاص دهیم.دكتر محمدتقی جغتایی مشاور ارشد ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ایران از نظر تولید مقالات در حوزه هوش مصنوعی رتبه ۱۴ دنیا را به خود مختص كرده است.
وی با اشاره به اینكه هوش مصنوعی همچون حوزه های پرطرفدار در كشور به حساب می آید، بیان نمود: از منظر هوش مصنوعی ما در منطقه اول هستیم و تركیه را طی دو الی سه سال گذشته پشت سر گذاشته ایم. رتبه كل علوم اعصاب و شناختی ایران ۱۹ است.
رئیس بانك مغز ایران اظهار داشت: سیر صعودی در حوزه علوم اعصاب و شناختی پس از انقلاب و طی دهه اخیر در كشور شكل گرفته است. حوزه هوش مصنوعی، همچون بخش های كاربردی علوم اعصاب و شناختی به حساب می آید كه در صنعت دفاعی، تعلیم و تربیت، سلامت، اقتصاد، و… كاربردهای زیادی دارد.
جغتایی با اشاره به اینكه باید زیرساخت های توسعه علوم اعصاب و شناختی، هوش مصنوعی و … در كشور تقویت شود، بیان نمود: ما محققان خوب و تربیت شدگان در سطح بالایی در كشور داریم كه باید زیرساخت ها را تقویت نماییم تا این افراد بتوانند پیشرفت كنند.
مشاور دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری اظهار داشت: به علت استقبال و علاقمندی های محققان به حوزه علوم اعصاب، شناختی و هوش مصنوعی آزمایشگاه های زیادی برای مطالعه مغز در كشور شكل گرفته به صورتی كه دانش آموزان هم می توانند مطالعاتی در این حوزه ها داشته باشند.

1398/11/22
15:34:17
5.0 / 5
4663
تگهای خبر: صنعت , فناوری , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
SetFix تعمیرکار