تعمیرگاه ستفیکس

احداث شبكه ای از ماهواره ها برای دسترسی جهانی بلاعوض به اینترنت

احداث شبكه ای از ماهواره ها برای دسترسی جهانی بلاعوض به اینترنت

تعمیركار: یك شركت اینترنتی چینی می خواهد 272 ماهواره و مركز عملیاتی پردازش داده طی 8 سال آینده در اختیار داشته باشد تا شبكه اینترنت را به صورت بلاعوض در هر نقطه از كره زمین در دسترس قرار دهد.به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، دسترسی به اینترنت امروزه آسان شده است، اما آنلاین شدن در خیلی از مناطق هنوز به سادگی لمس گزینه اتصال اینترنت نیست.

شركت چینی " لینك شور"(LinkSure) اعلام نموده است كه یك مجموعه ماهواره را تا سال 2026 به مدار زمین پرتاب خواهدنمود. این شركت می خواهد كه دسترسی بلاعوض به اینترنت را در سراسر جهان فراهم آورد.

استقرار این سیستم كه "ازدحام صور فلكی لینك شور" نام دارد، با پرتاب ماهواره "لینك شور-1"(LinkSure-1) در سال 2019 آغاز خواهد شد. سپس تا سال 2020، 10 ماهواره دیگر پرتاب خواهد شد. تا اینكه نهایتا تا 8 سال آینده مجموعا 272 ماهواره و مراكز پردازش داده به كار گرفته شوند.

همانند سایر سیستم های پیشنهادی از این نوع، همچون یك مورد آزمایش شده توسط شركت فضایی اسپیس ایكس(SpaceX)، ایده این است كه ارتباط اینترنت به شكل ماهواره به ماهواره تقویت شود و در نهایت برای مناطقی كه زیرساخت زمینی لازم برای دسترسی به اینترنت پرسرعت را ندارند، اینترنت سریع فراهم آورد.

با این سیستم، هر زمانی كه دستگاه شما تحت پوشش هر یك از این ماهواره ها باشد، می توانید آنلاین شوید.

"لینك شور" نام خودرا بعنوان توسعه دهنده برنامه "Wi-Fi Master Key" مطرح كرده است كه در آسیا برای دسترسی آنلاین به صورت امن و در عین حال حفاظت از حریم خصوصی كاربر محبوبیت زیادی دارد.

این تیم متعهد به راه اندازی سیستم ماهواره ای جدید خود با همكاری اعضای آكادمی فضایی چین(CASC) است.براساس آخرین برآوردها، حدودا بیشتر از نیمی از جمعیت جهان(حدود 4 میلیارد نفر) به اینترنت دسترسی دارند.

آنلاین شدن به صورت بلاعوض می تواند تفاوت زیادی را در خیلی از مناطق دور افتاده و در حال توسعه از كره زمین رقم بزند، اما هزینه های این سیستم هم باید در نظر گرفته شود. "لینك شور" می گوید مشاركت ها و برنامه های كاربردی تامین مالی این پروژه را بر عهده خواهند داشت. بدین سبب كاربران این شركت امكان دارد ملزم به استفاده از برنامه های اختصاصی این شركت و دیدن بعضی از تبلیغات در زمان استفاده از آنها باشند.

همه این اطلاعات باید مورد تایید قرار بگیرد، اما "لینك شور" گفته است كه هزینه كلی این پروژه حدود 3 میلیارد یوان (432 میلیون دلار آمریكا) است.

همانطور كه قبلا ذكر شد، "لینك شور" آغازین شركتی نیست كه ایده نمایش دسترسی بلاعوض به اینترنت را توسط ماهواره ها در سر دارد. گوگل چنین پروژه ای را به نام "لون"(Loon) دنبال می كند كه می خواهد با استفاده از بالن های هوای داغ ویژه، دسترسی به اینترنت را در مناطق دور افتاده زمین ممكن كند.

فیسبوك باز امكان ارسال ماهواره ها برای فراهم كردن اتصال اینترنت در بخش های بیشتری از جهان را دنبال می كند. همین طور ایده استفاده از پهپادهای خودران را برای همین منظور در سر دارد.

به نظر می رسد كه اگر شما در یك قسمت از جهان بدون اتصال به اینترنت قابل اعتماد هستید، امكان دارد بزودی حتی قدرت انتخاب داشته باشید.
1397/09/10
23:06:12
5.0 / 5
4799
تگهای خبر: اینترنت , راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار