تعمیرگاه ستفیکس
یك مقام مسئول در دانشگاه علم و صنعت:

سفارش ساخت قطعات حوزه دفاعی به دانشگاه افزایش یافت

سفارش ساخت قطعات حوزه دفاعی به دانشگاه افزایش یافت

تعمیركار: مدیر دفتر توسعه فناوری، تجاری سازی و كارآفرینی دانشگاه علم و صنعت از افزایش 4 برابری درخواست دستگاههای مربوطه برای ساخت قطعات دفاعی توسط این دانشگاه آگاهی داد.اسماعیل خان میرزا در گفتگو با خبرنگار مهر از ۳-۴ برابر شدن سفارش ساخت قطعات حوزه دفاعی آگاهی داد و اظهار نمود: درخواست های مشاركت و همكاری با این دانشگاه، غالباً در بخش طراحی و ساخت قطعات حوزه دفاعی از طرف دستگاه های مرتبط افزایش یافته و تقریباً سفارش ها ۳ تا ۴ برابر افزایش داشته است.
مدیر دفتر توسعه فناوری، تجاری سازی و كارآفرینی دانشگاه علم و صنعت اضافه كرد: این سفارش ها كه عمدتاً در عرصه تولید قطعات «های تك» و «مدیوم تك» به دانشگاه ارائه شده با افزایش رو به رو بوده است.
خان میرزا با اشاره به یك نمونه از سفارشات كه از طرف یكی از زیر مجموعه های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، به دانشگاه علم و صنعت ارائه شده، اظهار داشت: این درخواست درباب كاترهدهای (cutterhead) مربوط به دستگاه های TBM حفاری است كه الان دانش فنی آن در دانشگاه حاصل شده و مراحل عقد قرارداد تولید این محصول در حال انجام می باشد.
وی همین طور از طراحی و ساخت دستگاه سرنگ اینفلیتور (Inflator) بعنوان یكی دیگر از نمونه كارهای انجام شده یاد كرد و گفت: از آنجائیكه احتمالاً در آینده این دستگاه سرنگ كه برای جراحی های آنژیوپلاستی مورد استفاده قرار می گیرد نیز شامل تحریم خواهد شد، مراحل طراحی و بومی سازی فناوری آن توسط یكی از مجموعه های دانش بنیان دانشگاه علم و صنعت به انجام رسیده است.
وی افزود: علاوه بر افزایش سفارش هایی كه به سبب تحریم ها ارائه شده، با طراحی و استفاده از مكانیزم ها این اطمینان را به صنعت داده ایم كه هزینه هایR&D را خودمان متقبل شویم و در مقابل، اگر محصولی كه در این شرایط تولید می نماییم، مشخصات مورد نیاز آنها را داشت، آنرا از ما خریداری كنند. بدین سان علاقمندی صنایع به مشاركت با دانشگاه بر اساس این فرمول، افزایش محسوسی داشته است.


منبع:

1398/11/10
11:04:40
5.0 / 5
4715
تگهای خبر: خرید , دستگاه , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار