تعمیرگاه ستفیکس
به صورت آزمایشی؛

نخستین هواپیمای جهان با غول پیكرترین موتور جت دوقلو پرواز كرد

نخستین هواپیمای جهان با غول پیكرترین موتور جت دوقلو پرواز كرد

به گزارش تعمیركار هواپیمای ۷۷۷ ایكس بوئینگ كه مجهز به بزرگترین موتور جت دو قلوی جهان است، پرواز آزمایشی خویش را در روز شنبه با موفقیت به پایان رساند.به گزارش تعمیركار به نقل از سی ان بی سی، ۷۷۷ ایكس نسل جدیدی از هواپیماهای پهن پیكر به حساب می آید كه بوئینگ امیدوار است با رونمایی از آن خاطره تلخ سقوط دو هواپیمای ۷۳۷ مكس این شركت به دلیل نقص فنی به فراموشی سپرده شود.
ابتدا قرار بود پرواز این هواپیما در روز پنج شنبه یا جمعه صورت بگیرد. اما شرایط بد جوی این پرواز را به تأخیر انداخت. در نهایت این هواپیما از اورت واشنگتن به هوا بلند شد و پس از چهار ساعت پرواز در نزدیكی سیاتل به زمین نشست. مقرر است برای كسب اطمینان از ایمنی این هواپیما طی سال ۲۰۲۰ آزمایش های دیگری بر روی هواپیمای مذكور صورت بگیرد.
بوئینگ به دلیل برخی مشكلات فنی موتورهای GE۹X تولیدی جنرال الكتریك كه در ۷۷۷ ایكس نصب شده، پرواز آزمایشی هواپیمای مذكور را یك سال به تأخیر انداخته بود. قطر فن موتور این هواپیما به ۳.۳ متر می رسد كه در نوع خود بی نظیر است. این هواپیما ظرفیت حمل ۴۲۶ مسافر را دارد.
طول بال های این هواپیما در مجموع به بیشتر از ۷۱ متر می رسد و قابلیت تاشوی بال های مورد اشاره باعث می شود كه این طول حداكثر به میزان ۶ متر كاهش پیدا كند. این امر عبور ۷۷۷ ایكس را از برخی مسیرهای فرودگاهی كه دارای محدودیت هایی هستند، تسهیل می كند.
قیمت هر یك از این هواپیماها ۴۲۲.۲ میلیون دلار بوده و بوئینگ تاكنون سفارش خرید ۳۴۴ واحد از آنها را دریافت كرده كه بیشترین میزان سفارش خرید مربوط به هواپیمایی امارات است.

1398/11/06
13:22:50
5.0 / 5
4694
تگهای خبر: خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار