تعمیرگاه ستفیکس

مخالفت صدر اعظم آلمان با ممنوعیت فعالیت هواوی

مخالفت صدر اعظم آلمان با ممنوعیت فعالیت هواوی

به گزارش تعمیركار آنگلا مركل صدر اعظم آلمان طی سخنرانی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس با ممنوع كردن فعالیت هر یك از عرضه دهندگان خدمات نسل پنجم تلفن همراه مخالفت كرد.به گزارش تعمیركار به نقل از الجزیره، مركل در سخنان خود خاطرنشان كرد رعایت تنوع برای تضمین امنیت هر كشور در زمان استفاده از فناوری نسل پنجم تلفن همراه ضروری می باشد.
وی بدون آنكه نامی از شركت هواوی ببرد، اضافه كرد: نادیده گرفتن یك تأمین كننده خدمات نسل پنجم تلفن همراه اقدامی با تأثیرات معكوس خواهد بود.
آلمان از هفته ها قبل در حال تصمیم گیری در مورد مقتضیات امنیتی عرضه خدمات نسل پنجم تلفن همراه در این كشور است و هنوز در مورد جلوگیری یا عدم پیشگیری از مشاركت هواوی در این حوزه به جمع بندی نرسیده است. آمریكا، آلمان و ده ها كشور دیگر را در سراسر جهان برای عدم همكاری با هواوی در این حوزه تحت فشار قرار داده است.
در عین حال تمامی مشتریان هواوی و اپراتورهای آلمانی همكار این شركت اخطار داده اند كه پیشگیری از فعالیت این شركت چینی سبب سال ها تأخیر در زمینه عرضه خدمات نسل پنجم و صرف میلیاردها دلار هزینه اضافی جهت راه اندازی شبكه مذكور در آلمان می شود.
مركل در صحبت های خود در این حوزه در داووس سوئیس اضافه كرد: من از راه تنوع و افزودن شركت های همكار در صورت ضرورت می توانم امنیت خودم را به حداكثر برسانم. اینها رویكردهایی فنی برای تأمین امنیت هستند. من فكر نمی كنم با حذف كامل خدمات دهندگان و عدم اطلاع از نحوه توسعه خدمات توسط آنها بتوان امنیت را تأمین كرد.
كاخ سفید مدعی است تجهیزات و سخت افزارهای مخابراتی هواوی كه ۲۸ درصد از بازار جهانی را در كنترل دارد، حاوی قابلیت هایی برای جاسوسی دولت چین است. اما هواوی همواره این اتهامات را رد كرده است.

1398/11/05
22:52:23
5.0 / 5
4572
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار