تعمیرگاه ستفیکس

هك كلمات عبور نیم میلیون سرور و روتر

هك كلمات عبور نیم میلیون سرور و روتر

به گزارش تعمیركار یك هكر كلمات عبور بیشتر از نیم میلیون سرور، روتر و سیستم های اینترنت اشیا را در اینترنت منتشر نموده و در دسترس عموم قرار داده است.به گزارش تعمیركار به نقل از زددی نت، سرورها و روترهای هك شده مربوط به كشورهای متنوعی هستند. اما بخش اعظم آنها در اروپا و سپس در آمریكا واقع هستند.
فهرست مورد اشاره كه كلمات عبور بیشتر از ۵۱۵ هزار سرور و روتر و سیستم اینترنت اشیا را در بر می گیرد، در یك فوروم آنلاین انتشار یافته و شامل آدرس های آی پی هر یك از ابزار هك شده و نام كاربری و كلمات عبور آنها هم هست.
هكر مذكور برای یافتن این اطلاعات، ابتدا كلمات عبور پیش فرض كارخانه ای را امتحان كرده و از این طریق بخشی از اطلاعات خویش را به دست آورده است. وی سپس بعضی كلمات عبور ساده را حدس زده و بدین شیوه هم اطلاعات خویش را تكمیل كرده است.
خرابكاران اینترنتی با استفاده از این اطلاعات می توانند به صورت مخفیانه بدافزارهای خویش را به سرورها و ابزار اینترنت اشیا منتقل كنند و از آنها برای سرقت اطلاعات و نفوذ به سایت های مختلف بهره بگیرند.
پیش از این در آگوست سال ۲۰۱۷ هم یك لیست ۳۳ هزارتایی از كلمات عبور مجموعه ای از روترهای خانگی انتشار یافته بود. اما تنوع و گستردگی لیست جدید نگران كننده است.

1398/10/30
13:42:17
5.0 / 5
4639
تگهای خبر: اینترنت , خانگی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
SetFix تعمیرکار