تعمیرگاه ستفیکس

كالیفرنیا بزرگترین باتری دنیا را می سازد

كالیفرنیا بزرگترین باتری دنیا را می سازد

تعمیركار: شورای شهر كالیفرنیا در طرحی برای جایگزینی ایستگاه های سوخت فسیلی، به راه اندازی بزرگترین سیستم باتری دنیا رای داده است.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از گرین تك مدیا، كالیفرنیا كه هم اكنون هم یكی از مناطق پیشرو در رسیدن به آینده ای با سوخت های تجدیدپذیر است، طی یك رای گیری تاریخی، می خواهد سه نیروگاه سوخت فسیلی را با باتری های لیتیوم-یون تسلا جایگزین كند.
كمیسیون خدمات عمومی شهری كالیفرنیا (CPUC) این طرح را تصویب كرده است تا بدین ترتیب، كالیفرنیا صاحب بزرگترین سیستم باتری در جهان شود.
این سیستم شامل چهار پروژه ذخیره سازی انرژی جداگانه است. این رای به این دلیل بسیار مهم می باشد كه نخستین بار است كه یك شورای شهر و اعضای آن، نیروگاه های سوخت فسیلی را با یك منبع انرژی تجدیدپذیر جایگزین می كند.
كالیفرنیا با چنین پروژه هایی به آرامی میزان وابستگی خویش را به سوخت های فسیلی بخصوص گاز طبیعی می كاهد.
با اینكه هزینه های نهایی پروژه منتشر نشده است، اما ارزان تر بودن این سیستم نسبت به ادامه استفاده از نیروگاه های گاز طبیعی محتمل است.
كارخانه خودروسازی تسلا (Tesla) باتری های مخصوص خود موسوم به "پاورپكس (Powerpacks) را به بزرگترین اپراتور برق در كالیفرنیا خواهد فروخت. تسلا از میان 100 شركت پیشنهاد دهنده انتخاب شده است.
كل پروژه شامل چهار سایت جداگانه شامل یك تاسیسات 183 مگاواتی در جنوب سن خوزه است كه توسط تسلا طراحی و ساخته خواهد شد.
شركت های انرژی دیگر، تاسیسات كوچكتر را مدیریت خواهند كرد كه شامل نصب و راه اندازی یك تاسیسات 300 مگاوات توسط شركت "ویسترا انرژی"(Vistra Energy) است.
همینطور شركت "هامینگبرد"(Hummingbird) در حال توسعه یك پروژه 75 مگاواتی است و شركت "میكرونوك"(Micronoc) می خواهد یك تاسیسات 10 مگاواتی را نصب كند.
اداره برق كالیفرنیا و تسلا همینطور یك پروژه دیگر را در دست بررسی و انجام دارند. قرار بر این است كه از این پس روی بام خانه های جدید از سلول های خورشیدی پوشیده شود.
"جری براون"، فرماندار كالیفرنیا در ماه سپتامبر سال قبل قوانینی را تصویب كرد تا كالیفرنیا تا سال 2045 تمام قدرت خویش را از انرژی تجدیدپذیر به دست آورد.
پروژه تاسیس بزرگترین سیستم باتری دنیا در سال 2020 عملیاتی خواهد شد.1397/09/03
15:31:26
5.0 / 5
4562
تگهای خبر: باتری , خدمات , راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار