تعمیرگاه ستفیکس
دانشمندان ناسا:

در یك دهه آینده حیات فرازمینی را پیدا خواهیم كرد

در یك دهه آینده حیات فرازمینی را پیدا خواهیم كرد

به گزارش تعمیركار ناسا برای یافتن شواهد لازم در مورد وجود فرازمینی ها، برنامه های بسیاری را شروع كرده و انتظار دارد كه وجود آنها را در دهه آینده اثبات كند.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، دانشمندان ناسا باور دارند كه در ۱۰ سال آینده می توانند موجودات بیگانه فضایی را كشف كنند. آنها چندین طرح و اكتشاف فضایی را برنامه ریزی كرده اند كه به كشف زندگی فرازمینی ها اختصاص دارند.

برنامه های ناسا
دانشمندان، مهندسان، ستاره شناسان و كارمندان ناسا، پژوهش های خویش را برای رسیدن به هدف نهایی در دهه آینده متمركز كرده اند.
آنها قصد دارند در سال آینده، یك مریخ نورد را به سیاره مریخ بفرستند تا نمونه های سنگ را از این سیاره سرخ جمع آوری كنند. دو فضاپیمای ناسا هم مقرر است برای كاوش اقیانوس های روی سطح قمرهای زحل و مشتری به فضا پرتاب شوند. علاوه بر این، تلسكوپ های فضایی جدیدی هم جهت بررسی سیارات بیرون از منظومه شمسی به فضا فرستاده خواهند شد. هدف از این برنامه های بزرگ، اثبات وجود فرازمینی هایی است كه شاید در سیارات دیگر ساكن باشند.
برنامه اثبات وجود فرازمینی ها، برنامه جدیدی نیست چونكه ناسا سال ها در جستجوی نشانه هایی در خصوص حضور فرازمینی ها بوده است اما دانشمندان به تازگی به این باور رسیده اند كه امكان كشف این موجودات فراهم خواهد شد.


برای مثال، "توماس زوربوكن"(Thomas Zurbuchen)، مدیر سابق ناسا در نشستی كه در سال ۲۰۱۷ برگزار شد، اظهار داشت: ما با وجود فعالیتهایی كه با هدف جستجوی زندگی در نواحی متفاوت برگزار می گردند، در آستانه یكی از ژرف ترین اكتشافاتی قرار داریم كه تابحال انجام شده اند.
"الن استوفان"(Ellen Stofan)، از دانشمندان پیشین ناسا در سال ۲۰۱۵ اظهار داشت كه باور دارد آنها می توانند در دهه آینده به شواهد محكمی درباره زندگی فرازمینی دست یابند.
وی ادامه داد: ما حالا می دانیم كه باید كاوشهای خویش را در كجا انجام دهیم و در بیشتر موارد هم فناوری هایی را در اختیار داریم.
"دیدیر كوئلوز"(Didier Queloz)، اخترفیزیكدان برنده جایزه نوبل اظهار داشت: من نمی توانم باور كنم كه ما تنها موجودات ساكن روی زمین هستیم. سیارات بسیار زیادی برای جستجو وجود دارند و ستارگان بسیاری هم هنوز بررسی نشده اند.
هنگامی كه مریخ نورد ناسا در سال ۲۰۲۱ پرتاب شود، مریخ اولین ایستگاه توقف آن جهت بررسی خواهد بود. دیدگاه واقع بینانه برای یافتن زندگی روی مریخ، بیشتر با نشانه های وجود زندگی در گذشته این سیاره پیوند خورده چونكه شرایط كنونی آنرا به سیاره ای غیرقابل سكونت تبدیل نموده است.
ناسا برای رسیدن به شواهد لازم در مورد وجود فرازمینی ها، برنامه های خویش را سرعت بخشیده و امیدوار است كه در آینده شواهد كافی را عرضه نماید.1398/10/01
10:59:05
5.0 / 5
4502
تگهای خبر: فناوری , مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار