نظارت بر سلامت گیاهان گلخانه به کمک پهپادها

نظارت بر سلامت گیاهان گلخانه به کمک پهپادها

به گزارش تعمیرکار دانشگاه فناوری دلفت هلند به همراه شرکت کشاورزی هلندی رویال برینکمن و استارت آپ Mapture، برای نخستین بار پهپادی ساخته است که می تواند به صورت کاملا مستقل در اطراف یک گلخانه پرواز کند. هدف این پروژه طراحی چاره هایی برای باغبانی بهتر و پایدارتر است.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از آی او، مدت هاست که پهپادها بعنوان ابزاری اثبات شده برای جمع آوری اطلاعات در مقیاس بزرگ و مستقل شناخته شده اند. با این وجود، اغلب پهپادهای خودران هم اکنون در فضای باز در ارتفاعات زیاد در آسمان پرواز می کنندو علت آنکه آنها باید در ارتفاعات زیاد پرواز کنند این است که هواپیماهای بدون سرنشین/پهپادها معمولاً برای ردیابی جایی که هستند و مکانی که باید بروند به جی. پی. اس متکی هستند اما در مکان های سربسته مانند گلخانه هاجی. پی. اس به اندازه کافی برای ناوبری در هنگام پرواز خودکار قابل اعتماد نیست.
" گیدو د کرون" (Guido de Croon) استاد توسعه پهپاد دانشگاه فناوری دلفت اظهار داشت: ما در دانشکده مهندسی هوافضا ما درحال کار بر روی پهپادهای سبک و کوچکی هستیم که می توانند با کمک هوش مصنوعی به صورت مستقل در محیط های سربسته پرواز کنند. این مهم می باشد چونکه این نوع پهپادها برای انسان بی خطر هستند و در نتیجه نیازی به انجام اقدامات ایمنی اضافی در هنگام پرواز این هواپیماهای بدون سرنشین نیست.
وی ادامه داد: با این وجود، ایجاد چنین پهپاد سبک وزنی برای پرواز مستقل چالش بزرگی است چونکه حسگرها و قدرت محاسباتی بسیار کمتری نسبت به مثلاً یک خودروی خودران دارند. بعنوان بخشی از این پروژه، ما یک تکنیک محلی سازی را توسعه داده ایم که در آن پهپاد سیگنال های جمع آوری شده از چراغ های رادیویی در گلخانه را به همراه مشاهدات خود ترکیب می کند تا بتواند به صورت دقیق دریابد در کجا قرار دارد و با عنایت به این که جمعیت رو به رشد جهان یک چالش بزرگ برای تأمین مواد غذایی ما ایجاد می کند، یکی از نکات قابل توجه در بخش باغبانی، ایجاد باغبانی دقیق است.
"راجیر کمرن" (Rogier Kemmeren) متخصص نوآوری در رویال برینکمن اظهار داشت: سیستمی که ما ایجاد کردیم ابزار مهمی برای تسهیل باغبانی دقیق در آینده است. ما می خواهیم همه موارد را اندازه گیری نماییم و وضعیت گیاه را کاملا بدانیم. علاوه بر این، ما همینطور می خواهیم بدانیم که گیاه برای رشد هر چه بهتر به چه چیزی نیاز دارد. برای رسیدن به این هدف، به درجه بالایی از دستگاههای خودکار و دیجیتالی شدن سیستم ها نیاز است. یکی از اجزای ترکیب باغبانی دقیق این است که هواپیماهای بدون سرنشین به صورت مستقل کار کند که حالا ما و شرکای خود گام بزرگی در این حوزه برداشته ایم.1401/03/13
17:42:53
5.0 / 5
222
تگهای خبر: خودرو , دستگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار